Denizli 39°C
27 Haziran 2019 - Perşembe

TORUNLARDAN BÜYÜKLERİNE ZİYARET

2019-03-23 13:01:54 |
Gökhan Karaıslı
TORUNLARDAN BÜYÜKLERİNE ZİYARET

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan “65 Yaş Üstü Yalnız Yaşayan ve Vakıftan Destek Alan Yaşlılarımıza Destek Projesi” kapsamında 740 yaşlı, ilçe okullarında öğrenim gören öğrenciler tarafından ziyaret edildi.

Öğrencilerimizin yaşlılara ve büyüklere saygı değerlerimizi yaşatmaları, yaşlılarımızın kendilerini yalnız hissetmemeleri gibi birçok amacı bünyesinde barındıran proje kapsamında yaşlılarımız adreslerine yakın okullarımıza paylaştırılmış ve birinci dönemde olduğu gibi ikinci dönemde de yaşlılarımızın ziyaret edilmeleri sağlandı.

NEDEN GELİYORSUNUZ?

Okul Müdürleri, öğrencileriyle yaşlıları ziyaret etmek için kapılarını çaldıklarında veya telefonla aradıklarında genellikle yaşlılarımızın şaşkınlıkla karşıladıklarını, “Benim oğlum, kızım, yakınlarım beni ziyaret etmezken siz neden geliyorsunuz?” gibi sorularla karşılaştıklarını belirtirken öğrencilerle ziyaret ettiklerinde çok mutlu olduklarını, kendi hayat tecrübelerini öğrencilerle paylaştıklarını ve öğrencilere nasihatlerde bulunduklarını belirttiler.

ANLATMAK YERİNE HİSSETMELERİNİ SAĞLAMAK GEREKİYOR

Her projede olduğu gibi yaşlı ziyaretleri sonrasında da öğrencilerin görüşlerini aldıklarını belirten Kaymakam Balcıoğlu “Öğrencilerimizden aldığımız geri dönüşleri incelediğimizde, öğrencilerimizin çoğu ninelerinin dedelerinin onları gördükleri andaki mutluluktan bahsediyorlar. Bazıları öğretmenlerinin haricinde annesini babasını alarak mahallelerindeki yaşlıları ziyaret edeceklerini, bazıları ise arzu ettiğimiz gibi kendi yaşamlarını gözden geçirdiklerini ve yakın akrabalarını ziyaret etmeyi ihmal etmeyeceklerini söylediler” dedi.

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web