Denizli 27°C
23 Ekim 2019 - Çarşamba

TEOG nakil sonuçları

2016-08-23 07:21:39 |
Haber Merkezi
TEOG nakil sonuçları

TEOG nakil sonuçlarının açıklanması ile birlikte heyecanlı bekleyiş sona erdi. Yerleştirildiği okuldan memnun olmayan adaylar için ikinci nakil dönemi de bugün itibari ile başlıyor.

TEOG nakil başvuruları 26 Ağustos'a kadar devam edecek. TEOG nakil sonuçları ve boş kontenjanlar e-okul'da. Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklandı. Bakanlığın verilerine göre, 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin katıldığı TEOGmaratonunda 231 bin 425 öğrenci ilk sırada tercih ettiği liselere yerleşti. TEOG birinci nakil dönemi sonuçları ise bugün 11.00'de E-okul ve www.meb.gov.tr'de açıklandı.

 

TEOG NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI TIKLA SORGULA

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi sonuçları açıklandı. Öğrenciler e-okul’dan sonuçları görebilir. Aynı zamanda ikinci nakil dönemi için tercih başvuruları bugün başladı ve 26 Ağustos’a kadar sürecek. Ardından 29 Ağustos-2 Eylül arası üçüncü nakil işlemleri yapılacak. Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı veriliyor. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmuyor. Uzmanlar, üç tercih hakkının verileceği nakil sürecinde adaylara, yüzdelik başarı dilimlerinin çok üzerindeki liselere girmelerinin oldukça düşük bir olasılık olduğunu hatırlatıyor.

 

TEOG İKİNCİ NAKİL DÖNEMİ

 

Başvurular 22- 26 Ağustos arasında yapılacak. 29 Ağustos’ta da nakillerin sonuçları ilan edilecek.

 

TEOG ÜÇÜNCÜ NAKİL DÖNEMİ

 

Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web