Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

TEKDEN KARDİYOLOJİ EKİBİNDEN ÖNEMLİ OPERASYON

2018-05-25 09:38:01 |
Gökhan Karaıslı
TEKDEN KARDİYOLOJİ EKİBİNDEN ÖNEMLİ OPERASYON

Kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde yeni teknolojilerle adını duyuran Tekden Hastanesi kalp ritim bozukluğu olan hastalar için yine bir ilke imza attı.

Uzun zamandır nefes darlığı şikâyeti yaşayan Burdur Altınyaylalı 51 yaşındaki işletmeci Mehmet Ekin’e, yaptırdığı anjio sonucundakalp yetmezliği tanısı kondu. Nefes problemleri ile baş edemeyen ve sonunda doktorlar tarafından kalp pili önerilenMehmet Ekin, soluğu Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde aldı. Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Uz.Dr.Nihat Pekel tarafından öyküsü ve tetkikleri incelenen Mehmet Ekin’e hasta konforu açısından  3 odacıklı kalp pili uygulaması yapıldı.

 

“KALBİN YENİ DESTEĞİ, ÜÇ ODACIKLI KALP PİLLERİ”

 

Takıldıktan sonra hastaların kalp yetersizliği şikâyetlerini belirgin oranda azaltan üç odacıklı kalp pilleri hakkında açıklamalarda bulunan Kardiyoloji Uzmanı Uz.Dr.Nihat PEKEL “üç odacıklı kalp pilleri hastaların yaşam kalitesini büyük oranda arttırarak normal hayata dönmelerini kolaylaştırıyor. İleri teknoloji ürünü bu cihazlar, aynı zamanda ritm bozukluklarının tedavisinde kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak öngörülüyor.Kalp yetersizliği olan hasta grubumuzda kalp pili yerleştirme işlemi uyguluyoruz. Ancak bu işlemi yapabilmemiz için hastalarımızın da bazı kriterleri karşılaması gerekli. Genellikle ilaç tedavisine yanıt vermeyen ve sık sık nefes darlığı problemi yaşayan hastalarımız 3 odacıklı kalp pili işlemi için uygun hastalarımız oluyor. 3 odacıklı kalp pili uygulamaktaki amacımız; hastalarımızın kasılmalarını eş zamanlı ve koordineli hale getirmektir. Kalp pilleri kalp atımlarının çok yavaşlaması ya da çok hızlanması ile karakterize bazı ritim bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Hastanın sahip olduğu ritim bozukluğunun türüne göre uygun kalp pili seçilerek hastaya takılmaktadır” diye konuştu.

 

“NEFES ALMAK HAYATIN TA KENDİSİYMİŞ”

 

Operasyondan sonra nefes problemi yaşamadığını belirten Mehmet Ekin ise “nefes almak hayatın ta kendisiymiş. Bu zamana kadar bu sıkıntıları boş yere çekmişim” diyerek hem Tekden Hastanesi yönetimi hem de doktoru Nihat Pekel’e teşekkür etti. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web