Denizli 32°C
25 Haziran 2018 - Pazartesi

TDV 42 YAŞINDA

2017-03-17 10:28:52 |
Haber Merkezi
TDV 42 YAŞINDA

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) kuruluşunun 42. yıldönümü dolayısıyla, Denizli İl Müftüsü ve TDV Denizli Şube Başkanı Mehmet Aşık’ın organizesiyle Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Denizli İl Müftüsü ve TDV Denizli Şube Başkanı Mehmet Aşık’ın hazır bulunduğu programa; AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmud Güngör, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Hak-İş İl Temsilcisi Halil Turan, Memur-Sen İl Temsilcisi Osman Tavşan, Ensar Vakfı Denizli Şube Başkanı Abdullah Başgün, İHH Denizli Şube Başkanı Hasan Ali Solak,İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, çeşitli sivil toplum kuruluşu başkanları, TDVİl ve İlçe Şube Yönetim Kurul üyeleri ile birçok davetli katıldı.

Sanat merkezinde düzenlenen ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ulu Camii Müezzin kayyımı Ahmet Sarıkaya’nın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Programda Türkiye Diyanet Vakfın hazırladığı sine vizyon gösterimi yapıldı.

Programın açılışında konuşan TDV Denizli Şube Başkanı Mehmet Aşık, Vakfın 100’ü aşkın ülkede faaliyet gösterdiğini belirterek, “13 Mart 1975 tarihinde kurulan TDV’nin Türkiye’de ve dünyada 135 ülkede 42 yıldır İslam’a ve insanlığa hizmet etmektedir. Vakfımız, yedi kıtada insanlığın hizmetinde evrensel bir iyilik hareketine dönüşmüştür. TDV,Asya, Afrika, Avrupa, Güney Amerika, Avrasya’daki kardeşlerimizle iletişim kurmanın, onlardan haberdar olmanın, dünyadaki kardeşlerimizle kucaklaşmanın adıdır” dedi

TDV’nin 42. yılında büyük hizmetlere imza attığını belirten Şube Başkanı Aşık, şöyle konuştu:“Kuruluşundan bugüne kadar Diyanet Vakfına emek veren tüm büyüklerimize ve hayırseverlere buradan teşekkür ediyorum. İslam medeniyetinde önemli bir yere sahip olan vakıflar camilerin inşasında ve diğer hayri hizmetlerde öncü olmuştur. TDV da kurulduğu günden bu yana yurt içinde ve yurt dışında çok önemli hizmetlerde başrol oynamıştır. 42 yıl önce iyilik hareketi olarak ortaya çıkan Diyanet Vakfının yurt içi ve yurt dışında eğitim ve kültür alanında çok güzel projelere imza attığını görmek bizleri sevindiriyor. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm davetlilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum".


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web