Denizli 20°C
29 Ekim 2020 - Perşembe

TAVASLI ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

2020-09-28 10:35:31 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
 TAVASLI ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Tavas Gazi İlkokulu, Gaziantep'te düzenlenen Teknofest 2020 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmasında Denizli'yi temsil etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi İlkokulu standını gezerek proje ile bilgi aldı. Erdoğan, okul ve öğrenciler hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Teknofest 2020 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Gaziantep'te düzenlendi. Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleşen törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma Bakanı Adil Karaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları ve kent protokolü katıldı. 5 bin 367 okulun mücadele ettiği yarışmada Denizli'yi Tavas Gazi İlkokulu temsil etti. Afet Yönetimi Kategorisinde mücadele eden Gazi Okulu, ilk 33'e girme başarısı gösterdi.

 TAVASLI ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

TAVASLI ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Gaziantep'teki yarışmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan standları ziyaret etti. Erdoğan Okul Müdürü İbrahim Çöllü ve Gürkan Çelik ile projeyi hazırlayan öğrencilerden proje hakkında bilgi alırken, proje hakkında övgü dolu sözler söyledi. Oğuzhan YELGEN


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web