Denizli 28°C
17 Temmuz 2019 - Çarşamba

TAVAS STAT ARIYOR!

2019-02-11 13:50:12 |
Gökhan Karaıslı
TAVAS STAT ARIYOR!

Sezon başından bu yana Tavas Sahasındaki çalışmaların tamamlanmamasından dolayı iç saha maçlarını Kızılcabölük’te oynayan Tavas Birlikspor’a yol göründü. Sarı siyahlılar, 18. Haftadaki Bucak Belediye Oğuzhanspor maçıyla birlikte kalan 5 iç saha maçını başka sahada oynayacak.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 7. Grup’ta ikinci yarıya kötü bir başlangıç yapan Tavas Birlikspor, 17. Hafta maçında konuk olduğu Yatağanspor’dan 1 puan çıkarmayı başardı. 19 puanla 10.sırada bulunan sarı siyahlılar, haftayı sıralamada Denizli ekiplerinin en altında tamamladı. Düşme potasına gerileyen Zeybekler, 18. Haftada konuk edeceği lider Bucak Belediye Oğuzhanspor maçının hazırlıklarına bugün başlayacak.

STAT SIKINTISI YENİDEN

Sezon başında Tavas Stadında başlayan yenileme çalışmalarının bitmemesi kulübün stat sıkıntısı devam ediyor. 20 Aralık’ta biteceği açıklanan sahada çalışmaların hala bitmemesi, iç saha maçlarının oynandığı Kızılcabölük Sahasında, Kızılcabölükspor Kulübünün son Konyaaltı Belediyespor maçında yaşanan olayların ardından olumsuz tavrı sarı siyahlıları yeni saha arayışına itti. Bucak maçı için saha arayışına giren Tavas’ta ilk durak şehir merkezi olarak gözüküyor. Alternatif olarak ise Saraçoğlu, Akkonak ya da Şirinköy sahaları gözüküyor.

BUGÜN BELLİ OLACAK

Maç takviminin belli olması açısından bugün saha konusunda son karar verilecek. Konu hakkında açıklama yapan Tavas Birlikspor Başkanı Hüseyin Keysan, “Sahamızdaki çalışmalar nedeniyle iç saha maçlarını Kızılcabölük’te oynuyorduk. Son gelinen noktada kalan iç saha maçlarımız için yeni stat arıyoruz. Bizim için sıkıntılı bir durum ancak bunu çözmemiz gerekiyor. Bugün kesin karar verilecek. İl merkezi ya da ilçelerde bize uygun hangi saha varsa orada oynayacağız” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web