Denizli 32°C
18 Eylül 2019 - Çarşamba

TATİLCİLERİN YENİ ROTASI “ÇAMELİ”

2019-04-26 14:02:04 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
TATİLCİLERİN YENİ ROTASI “ÇAMELİ”

Yayla Turizmi ve Doğa Sporcuların  ile çok sayıda tarihi ve Doğal  varlığıyla cazibe merkezi olan Çameli  turizmde altın çağını yaşıyor.

Ülkemizin yemyeşil yaylaları ile ünlü bölgesi Çameli  buz gibi akan dereleriyle ve bölgeye has lezzetleriyle tam da doğanın kalbine inmek isteyenlere göre Doğal güzellikleri, kültürel yapısı ve mesire yerleriyle ilgi çeken Denizli'nin Çameli İlçesi  Zengin Bitki Örtüsü ve doğanın cömert davrandığı çiçeklerinin açmasıyla ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunuyor. Son yıllarda adından da sıkça söz ettiren yayla ilçesi olan Çameli  Doğaseverlerin, Sporcuların ve yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan ve  fotoğraf tutkunlarının da bu tarihlerdeki ilk adresi haline geldi.

 

Çameli Belediyesi Turizm Danışmanı İbrahim Putgül ilçenin tarihi, doğal güzellikleri ve mutfak kültürüyle bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olduğunu söyledi. Putgül; “ Doğanın tüm pastel renklerin tarihle iç içe geçtiği, tüm güzellikleri bir arada sunan ilçemize gelen turist sayısı sürekli artıyor. Tatilciler artık yaz aylarında aşırı sıcak olan Ege ve Akdeniz yerine Yayla özelliği ve iklimi ile havasından söz ettiren bir  tercih konumuna geldik  İlçemiz, yoğun kent ve çalışma ortamından kaçmak, sessiz, sakin ve doğayla baş başa kalabilecekleri yer arayan tatilciler için en iyi alternatifler arasında yer alıyor.

 

Çameli, doğal güzellikleri, tarihi geçmişinin yanı sıra balık ve salata ağırlıklı mutfak kültürüyle  yatılı veya  günübirlik ziyaretçi anlamında bu talebi karşılayan bir ilçe. Sadece yaz ayları değil dört mevsim turistlerin ilgisini çeken 20  bin nüfuslu ilçemiz yaz sezonunda nüfusunun 10 katı günübirlik turist ağırlıyor. Zaman zaman konaklama talebini karşılamakta güçlük çektiğimiz ilçemizi, yılda 10bin  binin üzerinde yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor” dedi. HABER MERKEZİ

 

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web