Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

TARIM OSB’DE ARSALAR DAĞITILDI

2019-10-18 10:42:17 |
Haber Merkezi
TARIM OSB’DE ARSALAR DAĞITILDI

Türkiye’de bir ilk olacak Denizli’de Türkiye’de ilk olan Sarayköy Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsisleri yapıldı. Seracılığın yapılacağı jeotermal ısıtmalı OSB’de 11 yatırımcıya arsa tahsis belgeleri düzenlenen törenle yapıldı.

Sarayköy Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 13 parsel alan için 11 yatırımcıya arsa tahsis belgesi verildi. 12 parselin OSB’ye, 1 parselin de Abalıoğlu Yem Soya Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’ye ait olduğu tarım ihtisas alanı jeotermal ısıtma sistemi ile Türkiye’de ilk olma özelliği de taşıyor. Toplamda 712 bin metrekare alana sahip olan OSB’de 477 bin 156 metrekare alana sera kurulacak. 15 yıldır hayali kurulan projenin kurucu ortakları ise yüzde 60 payla Denizli Valiliği, yüzde 20’şer payla ise Denizli Ticaret Odası ve Ticaret Borsaları oldu. 600 personele istihdam yaratacak olan bölgede yatırım yapacak 11 yatırımcıya arsa tahsis belgeleri düzenlenen törenle verildi. Törene Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kaymakamlar, belediye başkanları, vali yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, oda başkanları ve yatırımcılar katıldı.

 VALİ, “HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

 Törende konuşan Karahan, “10-15 yıllık bir hikâyenin sonunda mutlu sona ulaştık. Burada artık teslimatları yapıp sizlerin gayretiyle tahsis belgelerinizi bugün itibariyle vereceğiz. Bölgemiz ve Ülkemiz için önemli bir Sera Organize Bölgesi olarak kurulacağız ileride daha da genişleme şansı olabileceğini düşünüyoruz. Buraya Denizli’nin ve Türkiye’nin örnek bir sera bölgesi kuracağız” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web