Denizli 39°C
03 Temmuz 2020 - Cuma

Sürücüler dikkat! Kameralar devrede

2019-10-23 13:44:32 |
Haber Merkezi
Sürücüler dikkat! Kameralar devrede

Denizli’de Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından köprülü kavşaklara ve bazı noktalara yerleştirilen kameralar polis sistemine entegre edildi. Buna göre ekipler, trafik kurallarına uymayan sürücüleri bu kameralardan tespit ederek ceza yazabilecek.

Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Ekipleri, Denizli Büyükşehir Belediyesine ait kameraları aktif olarak kullanmaya başladı. Buna göre, özellikle YSE, Deliktaş, Üçgen, Ulus, İstasyon gibi alt ve üst geçitlerdeki kameralar hata yapan sürücüleri af etmeyecek. Trafik Ekipleri, drift atan, hatalı şerit değiştiren, cep telefonu ile konuşan, araç takip mesafesine uymayan sürücüleri takip alarak cezalandıracak. Cezalar plakalara kesilerek sürücülere ulaştırılacak. Trafikte kazaları en az seviyeye indirmek adına uygulamaya geçen kamera sistemi kural tanımaz sürücülerin korkulu rüyası haline gelecek.

KAZA VE OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK

Bunun yanı sıra aktif olan kameralar sayesinde trafikte yaşanan olumsuzluklara hızla müdahale edilecek. Araçlardan yola düşen yükler ve kazalar kamera sistemi ile izlendikten sonra önlem alınması veya müdahale edilmesi hız kazanmış olacak.

SÜRÜCÜLERE UYARI!

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesinden tüm sürücülere acele edilmemesi, dikkatli olunması ve trafik kurallarına riayet edilmesi konusunda bir kez daha uyarı geldi. Özellikle şehir içi trafiğinde diğer sürücüleri tehlikeye düşüren ve kurallara uymayan sürücüler kamera sistemi ile belgelenerek gerekli cezai işlem uygulanacağı net bir dille belirtildi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web