Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

STK'LARDAN TAM DESTEK

2019-10-16 10:05:38 |
Haber Merkezi
 STK'LARDAN TAM DESTEK

Barış Pınarı Harekatı için ortak toplantı yaptılar Denizli’de STK’lardan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatına ortak destek geldi. DTO’da bir araya gelen STK’lar, birlik olarak harekata tam destek mesajı verdi.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan "Barış Pınarı Harekatı"na Denizli’de Sivil Toplu Kuruluşlarından tam destek geldi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ın ev sahipliğinde bir araya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ile borsalar, Denizli Barosu, sendikaların Denizli Başkanlıkları ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları(STK) ortak basın açıklaması yaptı.

 “BÖLGEYE BARIŞ VE HUZUR GELDİ”

Toplantıda açıklama yapan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, "Herkes şunu çok iyi bilmeli ki masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Türkiye; Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla terör örgütlerini ve destekçilerini gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Aynı zamanda sivillerin ve masumların korunmasına dikkat gösterilmektedir. Bunu zaten hem Fırat Kalkan'ı hem de Zeytin Dalı harekatlarında da gösterdik. Önceden terörün hakim olduğu bölgede hayat normale döndü. Barış ve huzur geldi. Yurtlarını terk etme zorunda kalmış olan Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk. Türkiye'nin elinden gelen tüm imkanlarını bu bölgeler için nasıl seferber ettiğini de tüm dünya gördü." dedi.

“BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞMAN EDEMEZLER”

Erdoğan, “Biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler. Yeryüzünü imar edemezler. Türkiye olarak bizler, yıkmaktan ve yakmaktan yana biz hiç olmadık ve olmayacağız. Bizim tarafımız huzurdur, barıştır ve kardeşliktir. Türkiye'nin terörle mücadeleye dönüş çabaları etkin ve dini temizlikte dahil olmak üzere insanlığa işlenen suç niteliğindeki PKK/PYD/YPG ve DAEŞ eylemleri nedeniyle yerlerinden edinmiş, Suriyelilerin geri dönüşlerinin önünü açacak. Suriye'nin toprak bütünlüğünün ve birliğinin korunmasına da katkıda bulunacaktır. O nedenle Türkiye'nin başlattığı her harekat Suriyeli göçmenler mazlum ve mağdur yerel halk tarafından desteklenmektedir. Bizi birbirimize düşman edemez. İş dünyası olarak dualarımız ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine inancımız tamdır. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza ise Allah'tan şifalar diliyoruz. Türk ordumuz inşallah muzaffer olur” ifadelerini kullandı.

Kubilay Y. GERBOĞA


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web