Denizli 38°C
23 Temmuz 2018 - Pazartesi

SIRA KEFE YAYLASINDA

2017-09-13 10:29:42 |
Haber Merkezi
SIRA KEFE YAYLASINDA

Denizli’yi daha yaşanabilir bir büyükşehir haline getirmeye çalışan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bağbaşı Yaylası’nda yaptığı tarihi dokunuşu bu kez Kefe Yaylası’nda gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, Denizli’nin yayla turizm alanlarına Kefe Yaylası’nı da ekleyecek. Yaylada en ufak ayrıntısına kadar her şey planlanacak.

Türkiye’nin turizm cennetleri arasında yer alan Denizli’de şehre dokunuşlar devam ediyor. Yılın 12 ayı turizme açık bir şehir olmak isteyen Denizli, en önemli tatil merkezi olan Pamukkale’ye gelen yerli ve yabancı turistleri farklı alanlara farklı dallarda daha çok misafir ettirmek istiyor. Bu kapsamda açılan Nikfer Bozdağ’daki Denizli Kayak Merkezi ile en büyük adımını yapan Denizli, Büyükşehir Belediyesi’nin elinden Teleferik ve Bağbaşı Yaylası alanları ile yayla turizmine de başladı. Pamukkale, 19 antik şehir, termal zenginlikler, sağlık, doğa, tarih, mağara, inanç ve kültür turizminde önemli bir merkez olan Denizli, yayla turizmi konusunda da ciddi adımlar atmaya devam ediyor.

YAYLA TURİZMİNDE ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile kısa sürede adını yayla turizminde yurt içi ve yurt dışında duyurdu. Yayla kültürünün tekrar oluşması için yatırım yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez Serinhisar ilçesinde bulunan Kefe Yaylası’nda benzer bir proje başlattı. Bin 100 metre rakımlı Kefe Yaylası’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, 171 bin metrekare alan içerisine kurulacak tesiste 250 çadır kapasiteli kamp alanı olacak. Restoran ve et satışı, büfe ve manav, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, Yörük çadırı, duş ve çamaşırhanenin bulunacağı Kefe Yaylası’nda ziyaretçilerin rahatlığı ve güvenliği açısından bütün önlemler alınacak. Tüm ayrıntıların planlandığı yayla çalışmalarında son aşamaya gelinirken, bölgenin elektrik tesisatı tamamen yenilendi. İmalat çalışmalarının devam ettiği proje kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete alınacak.

KAYBOLAN KÜLTÜRÜ YENİDEN CANLANDIRIYORUZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin turizm sektörü anlamında büyük bir potansiyeli olduğunu belirterek, “Denizli, Türkiye’de en çok turist gelen 5. şehir konumunda. Bizim hedefimiz şehrimize gelen turist sayısını arttırmak ve buraya gelen misafirlerimizin konaklama sürelerini uzatmak” dedi.

DENİZLİ İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM

Denizli’de turizm çeşitliliğini artırmak için bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile yayla turizmine adım attıklarını daha sonra Denizli Kayak Merkezi ile kenti kış turizmi ile tanıştırdıklarını kaydeden Başkan Osman Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hizmete almış olduğumuz Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, turizmde yeni bir alternatif oluşturdu. Bununla birlikte unuttuğumuz yayla kültürünü yeninden canlandırma imkanı bulduk. Şimdi bu alternatifi daha da büyütüp yeni mekanlarla sektöre yeni nefesler kazandırmak istiyoruz” dedi.

DOĞA İLE İÇ İÇE

Denizli’nin yayla turizminde marka haline geldiğini ifade eden Başkan Zolan, “Denizli bu anlamda gerek doğasıyla, gerekse hava şartlarıyla yayla turizmine hitap edecek çok güzel alanlara sahip. Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’na yaptığımız yatırımın bize geri dönüşü gayet olumlu oldu. Her hafta binlerce vatandaşımız 1400 metre rakımdaki ormanlık alanda gönlünce vakit geçiriyor. Şimdi Kefe Yaylası projemizde de aynı güzellikleri ortaya çıkartacağız. Vatandaşlarımız yine doğa ile iç içe olacak. Kefe Yaylamız şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web