Denizli 16°C
27 Kasım 2020 - Cuma

Şiirlerini Alıp Geldiler

2019-10-11 10:08:27 |
Haber Merkezi
Şiirlerini Alıp Geldiler

Şiirlerini Alıp Geldiler

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR)’in düzenlediği “Şiirini al da gel-Denizli Şiir Günleri”nin25.si yapıldı.

Denizli’de şiir dolu Cumartesi günleri devam ediyor. Her ayın ilk Cumartesi günü düzenlenen Denizli Şiir Günleri, Türk Ocakları Denizli Şubesi salonunda gerçekleştirildi. Şair Sadık Dağdeviren’in sunuculuğunu yaptığı etkinliğin açış konuşmasında YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu, gelenekselleşen etkinliği 25.inci kez yapmanın mutluluğunu taşıdıklarını belirterek, Denizli merkezden olduğu kadar ilçelerden ve komşu illerden de katılımların olduğunu ifade etti. Uslu, “Bugün aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var, onlara hoş geldiniz diyorum. Ayrıca Nazilli’den Şair Şevki Öztürk ve Ortaklar’dan Şair Celal Tirit dostlarımız da aramızdalar. Her zaman olduğu gibi Denizli merkezden ve ilçelerimizden de yoğun bir katılımın olması bizim için ayrıca bir mutluluk kaynağı. Türkiye’de örneğini zor rastladığımız bir etkinlik zincirini bugüne kadar devam ettirdik. İnşallah nice etkinlikleri de birlikte gerçekleştireceğiz. Yaşadığımız kentin kültürüne katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmadan sonra şiir ve türkü dinletisine geçildi.Programda, Hasan Arzuman ve Muhsin Çınargür sesleriyle, sazlarıyla 25. Denizli Şiir Günü’ne renk kattılar. İlk şiiri Denizli Yörükleri DerneğiYönetim Kurulu Üyesi emekli milli eğitim müfettişi Hasan Zor okudu. Hasan Zor Denizli Yörükleri Derneği İl Beyi Ali Şimşek için yazdığı şiiri okudu.İl Beyi Ali Şimşek’e, Hasan Zor’un yazdığı şiiri ve etkinlik katılım belgesini YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Usluile Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Ceylan birlikte takdim ettiler.

Etkinlikte Şiirlerini okuyan diğer şairler şu isimlerden oluştu:

Abdülkadir Uslu, Hüsamettin Tat, Mehmet Aslan, Sadık Dağdeviren, Ali Tuluk, Ahmet Sarı, Mümin Çınargür, Selami Arıkan, Yusuf Kabukçu, İsmail Gökçe, Hüseyin Çomak, Melahat kuzu, Şevki Öztürk, Serdar Gedizlioğlu, Hüseyin Gümüş, Muharrem Özçelik, Reyhan Pervanlar Karaalp, Ahmet Çölgeçen, Hasan Hüseyin Aktaş, Kadir Yatağan, Baki Evkaralı, Celal Tirit.Program sonunda, şairlere ve etkinliğe katkı verenlere belgelerini YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu sundu.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web