Denizli 24°C
31 Mayıs 2020 - Pazar

SIFIR ATIK PROJESİNE DESTEK

2019-01-12 11:18:17 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
SIFIR ATIK PROJESİNE DESTEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde gerçekleşen "Sıfır Atık" çağrısına Pamukkale İlçe Kadın Kolları’da tam destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan’ın “Sıfır Atık” projesinin yaygınlaştırılması konusunda, yapmış olduğu çalışmalara destek olmak amacı ile AK Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Teşkilatı yerlerini alarak “Sıfır Atık” projesine dikkat çektiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenen Sıfır Atık projesine Ak Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Karabay’dan destek geldi. Karabay, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’IN eşi Berrin Zolan’ın desteklediği, Pamukkale İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu İle, ilçe genelinde geri dönüşüm seferberliği başlattıklarını söyledi. Kağıt, evsel yağ, cam şişe, pet şişe, atık pil, bayat ekmek ve daha bir çok konuda geri dönüşüm projeleri yaptıklarını hatırlatan Başkan Karabay, Sıfır Atık projesi kapsamında geri dönüşümde yeni bir aşamaya geçtiklerini kaydetti.  ‘Karabay Kadın Kolları olarak çevre duyarlılığı konusunda hassasiyetimizi her fırsatta dile getiriyoruz. İlçemiz sınırları içerisinde özellikle geri dönüşüm projeleri kapsamında çeşitli çalışmalar yapacağız. Bunun yanı sıra plastik, cam ve metal atıklar için de geri dönüşüm çalışmaları başlattık. En önemli hedefimiz ilçemizden topladığımız tüm atık malzemeleri geri dönüşüme kazandıra bilmek.  


“Çevre duyarlılığı konusunda yaklaşık 6 ay önce Cumhurbaşkanlığı külliyesinde sayın cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan önderliğinde atık projesi başlatılmıştı. Sıfır Atık diye isimlendirilen bu proje küllüye alanında uygulanmaya başlamıştı. Bu projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız desteklemekte ve teşvik etmektedir. Yani bu Sıfır Atık projesini ilçemizde başlatarak gerekli çalışmaları yaptık. İlçemizden topladığımız atıkları geri dönüşüme kazandırarak dönüştürüyoruz.” "Sıfır Atık" projesini çok önemsediğinin altını çizen Karabay, "Böyle projelerin yapılması, sık sık dile getirilmesi toplumda farkındalığa neden oluyor. Her birimiz hem birey olarak hem de şirketlerimizde örgütsel olarak bu konuya duyarlı olmalıyız ve çaba sarf etmeliyiz." ifadesini kullandı. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web