Denizli 20°C
27 Mayıs 2020 - Çarşamba

“Sende bir kalbe dokun”

2019-11-30 16:47:15 |
Haber Merkezi
“Sende bir kalbe dokun”

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2019 yılını “Gönüllülük Yılı” ilan etmesi nedeniyle Pamukkale KYK Müdürlüğü’nün girişimleriyle “Sende bir kalbe dokun” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrenciler zor durumda olan ailelerle bir araya geliyor.

Pamukkale Yurt Müdürü Pelin Yalçın ve Eğitim sorumlusu Binnur Çapkan’ın gerçekleştirdiği “Sende Bir Kalbe Dokun” projesiyle amaç gençlerin boş vakitlerini başkalarına faydalı olması anlamında değerlendirmek ve zor durumda olan birçok aileyle bir araya gelerek, onlara umut olmaktır, maddi ve manevi destek olmaktır.

“ZİYARETLERİNDEN DOLAYI MUTLULUYUZ”

Öğrencilerin bu haftaki ziyareti yanlış tedavi sonucu yüzde 60 oranında engelli olan Ramazan Tanrıverdi ve ailesineydi. Tanrıverdi ailesi, bu anlamlı ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. KYK öğrencileri, ailenin en küçük çocuğu olan 16 yaşındaki Onur Tanrıverdi’ye tecrübelerinden ve elde ettiği deneyimlerini aktardı. Bu anlamlı ziyaretten dolayı herkese çok teşekkür eden Ayşegül Tanrıverdi, “Ziyaretimize gelen kızlarımız sayesinde oğlum onlardan çok şey öğrendi. Onlar da benim kızım yaşımda, her zaman ziyaretimize gelsinler. Kapımız onlara hep açıktır. Onlar sayesinde evimize daha çok neşe geldi” diye konuştu.

“DAHA DUYARLI VE BİLİNÇLİ BİR NESİL YETİŞMİŞ OLUYOR”

Tanrıverdi ailesinin misafirperverliğinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Pamukkale Yurt Müdürü Pelin Yalçın, ”Tanrıverdi ailesi kapılarını öğrencilerimize açtığı için çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı projede hem öğrencilerimiz onlardan bir şeyler öğrenerek oradan ayrılıyorlar, hem de ailenin çocuğu varsa deneyimlerinden ve tecrübelerinden faydalanma şansı buluyorlar. Aslında bu sadece tek taraflı değil. Bizler her hafta gittiğimiz ailelerden hem kızlarımız bir şeyler öğreniyorlar hem de küçük de olsa onlarda bir takım yardımlarda bulunuyorlar. Böylelikle sadece onların kalbine dokunmuş olmuyoruz aslında, o ailelerde öğrencilerimizin de kalbine dokunmuş oluyorlar. Bu şekilde daha duyarlı ve bilinçli bir nesil yetişmiş oluyor. Biz Pamukkale KYK ailesi olarak Denizli’deki birçok ailenin yüreğine dokunmaya devam edeceğiz. Yeter ki gönüller bir olsun. Ailemizin yüreğine dokunabilsek ne mutlu bizlere” dedi. Oğuzhan YELGEN- Özel Haber

“Sende bir kalbe dokun”

“Sende bir kalbe dokun”

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web