Denizli 13°C
17 Şubat 2020 - Pazartesi

ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ

2019-05-07 09:47:40 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyaları dört şehit yakınımıza düzenlenen törenle Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

Valilik konferans salonunda gerçekleşen törene Vali Hasan Karahan,  11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz,Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan ile Devlet Övünç Madalyası alacak olan şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve aileleri katıldı. 

 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile   gerçekleştirilen törenle  illerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası teslim töreninde konuşan Vali Hasan Karahan, Sayın Cumhurbaşkanımızın tevcih ettiği Devlet Övünç Madalyalarını kendilerine iletmek amacıyla bir araya geldiklerini belirterek şunları söyledi;" Milletimiz ve Devletimizin şehitlerimizi hiçbir vakit unutmadığını en güzel şekilde hatırlamak ve hatıralarına sahip çıkmak adına 81 milyonun gözü önünde bu tür toplantılar düzenlenmekte. Bugün de 4 şehit yakınımıza Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile hazırlanan berat ve madalyalarını teslim edeceğiz. Hepiniz şeref verdiniz. Ramazan ayının ilk gününde böyle hayırlı bir günde birlikte olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Biz millet olarak şehitlerimizin kıymetini bilen, daima dua eden ve şehit ailerine sahip çıkarak hep birlikte yaşayan bir milletiz. Şehitlerimizin ölmediğini ve cennette de birlikte onların şefaatine nail olarak,  bizlerin de onların şefaatinden yararlanarak orada onlarla buluşacağımıza inanıyoruz. Vatanımızın bekası, Devletimizin ilelebet payidar olabilmesi ve milli beraberliğimiz için büyük fedakarlıklar yapılıyor. En büyük fedakarlık da elbette candan vazgeçmektir. Allah’ım onları rahmet etsin,  onlar da bizlere haklarını helal etsinler, biz de onları mahcup etmeyecek,  geride kalanları ile birlikte onların kanlarını boş yere dökmediklerini aleme ve cihana duyurmak için üzerimize düşen neyse yapacağız. Bu duygularla hepinize geldiğiniz için teşekkür eder, tekrar Şehitlerimize Allah'tan rahmet, geride kalanlarına da sabır diliyorum” dedi.

Vali Hasan Karahan’ın konuşmasının ardından, 24.08.2016 yılında Diyarbakır Lice üs bölgesinde görevli olduğu sırada bölücü terör örgütünün roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırısı sonucu şehit olan J. Uzm. Çvş. Özkan Bilgiç’in babası Necip Bilgiç’e, 09.10.2016 yılında Hakkari Şemdinli ilçesi Güzelkonak Jandarma Komutanlığı durak yol kontrol arama noktasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan bombalı saldırı sonucu şehit olan Uzm. Jan. IV. Kad. Çvş. Mustafa Dobur’un kızı Ceylin Dobur adına şehidin eşi Hasibe Dobur’a, 06.10.2016 tarihinde Van Gürpınar ilçesi Yalınca mahallesi yakınlarında askeri personel tarafından yoldaki menfezlerin kontrolü sırasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzm. Jan. IV. Kad. Çavuş Talha Emre Zileligil’ in kızı Zübeyde Beren Zileligil adına kızının annesi Gamze Kocabaş’ a ve 28.11.2016 tarihinde Tunceli Aliboğazı mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarına karşı icra edilen operasyonda çıkan çatışmada yaralanan ardından kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burhan Acar’ ın babası Murat Acar’ a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyaları Valimiz Hasan Karahan tarafından verildi.

 

Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri törenin ardından şehit aileleri ve yakınları ile bir süre sohbet etti. Abdullah GÖNÜLTAŞ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web