Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma

ŞEHİR DIŞINA ÇIKACAKLARDI YAKALANDILAR

2020-10-15 13:00:28 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ŞEHİR DIŞINA ÇIKACAKLARDI YAKALANDILAR

Denizli genelinde kendisini Polis- Asker ve Savcı olarak tanıtıp, telefonla ulaştıkları kişileri dolandıran kişiler yakalandı.

Denizli genelinde kendisini Polis- Asker ve Savcı olarak tanıtıp, telefonla ulaştıkları kişileri dolandıran kişiler yakalandı.

 

Sabit ev telefonundan arayarak kendilerini Komiser ve Savcı olarak tanıtıp, “İzmir’de kuyumcu soygunu olmuş, kimlik fotokopinizi olay yerine atmışlar, biz hırsızları yakaladık, kaçanlar yurt dışına gider, biz seni kurtarmaya çalışıyoruz, yakalayamadığımız bir şahıs kaldı, yakaladığımız şahıslar ve kaçan kişi fetöcü” diyerek, vatandaşların kimlik bilgilerini söyleyip güven kazandıktan sonra ‘evde bulunan altınlar ve paralar üzerinde parmak izi çalışması yapmak ‘ bahanesi ile vatandaşın ikametine giderek kendisini komiser olarak tanıtan şahsın, vatandaşı  “kandırmak ve korkutmak” suretiyle yüklü miktarda ziynet eşyasını ve parasını alarak dolandırması, olayı ile ilgili olarak yapılan operasyonda olaya karışan 2 şüpheli şahıs yakalandı.  Denizli dışına çıkmak üzere bindikleri otobüste, müştekiye ait altınları kutularından çıkartamadan ve paraları sayamadan kıskıvrak yakalanırken 2 şüpheli şahıs çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.

 

Emniyet Müdürlüğü vatandaşları uyararak; “Kendilerini Polis, Asker veya Savcı olarak tanıtarak yapılan dolandırıcılık olaylarının, önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları halinde bu şahıslara itibar etmemeleri, şüphe arz eden bir durumda 155-112 ihbar hattını aramaları gerekmektedir. Unutmayın! Polis asker veya savcı sizden para, hesap numarası, ziynet eşyası istemez” açıklaması yapıldı.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web