Denizli 15°C
19 Nisan 2019 - Cuma

Sarayköy’de hizmet destanı

2018-10-06 05:39:20 |
Gökhan Karaıslı
Sarayköy’de hizmet destanı

Sarayköy 4 yılda 30 yılda yapılacak hizmetlere kavuştu. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 4 yıl önce “Hemşehrilerimin hayallerini gerçekleştirmek için çalışacağım” sözlerinin ardından ilçede adeta bir hizmet seferberliği oluşturuldu.

Sarayköy 4 yılda 30 yılda yapılacak hizmetlere kavuştu. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 4 yıl önce “Hemşehrilerimin hayallerini gerçekleştirmek için çalışacağım” sözlerinin ardından ilçede adeta bir hizmet seferberliği oluşturuldu.

 

Geç kalınmış birçok hizmetin temellerini ilk yıldan atan Başkan Özbaş, Sarayköy halkı ile yeni hizmetleri buluşturdu. Sadece ilçenin yapısına yeni projeler katmakla kalmayan Başkan Özbaş, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak, onlara değer katacak hizmet kapılarını da açtı. Yapılan hizmetlerle dikkatleri üzerine çeken Sarayköy, vizyon şehir olma yolunda hızla ilerledi. İl ve ilçe dışından gelen vatandaşların ilk ziyaret ettiği yer olan Sarayköy otogarı ilçeye yakışmayan bir görünümdeydi. Otogarda vatandaşlar çukur olan asfaltta yürüyemiyor, yağmurlu havada araç bekleyecekleri yer olmadığı için ıslanıyorlardı. Sarayköy, kapısı ve penceresi olmayan tuvalete sahip virane olmaya yüz tutmuş otogara 2015 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla veda etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayköy Belediyesi’ne devredilen Sarayköy Otogarı günümüz şartlarına uygun modern alanlarıyla ilçeye yakışır hale geldi. Sarayköy hayallerini gerçekleştirirken hiç akıllarda olmayan projelere de kapılarını açtı. Sarayköy, birçok şehirde olmayan 30 km’lik doğal gaz hattına kavuştu. Sarayköy’de 2. etap doğal gaz çalışmaları biterken 3. etap için çalışmalar devam ediyor. İlçede birçok vatandaş doğal gazdan yararlanıyor.  Sarayköy’de yapılan hummalı proje çalışmalarının sonunda Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ne kavuşan ilçe 30 yıl sonra Denizli ilçeleri arasında ilk sıralarda gösteriler sinema salonuna kavuştu. 400 kişilik sinema, tiyatro, nikah ve toplantı salonu, 1 kütüphane, 1 fuaye, sergi salonu, 1 fotoğraf stüdyosu, 1 eğitim ve dans okulu, 1 atölye ile otoparktan oluşan Kültür Merkezi, eğitim, kültür ve sanatın yuvası haline geldi.

 

İlçenin gözde mekanlarından biri haline gelen kültür merkezinin dış duvarına asılan dev led ekran ile Türkiye’de sayılı şehirlerin hayata geçirdiği yazlık sinema etkinlikleri gerçekleştirildi. Ayrıca Kültür Merkezi sanat camiası tarafından dikkatleri üzerine çekmiş, Ünlü Oyuncu Turgay Tanülkü Sarayköy’ü ziyaret etmişti.  Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 2014 yerel seçimlerinde ilçe halkına söz verdiği projelerden biri olan Sarayköy Belediyesi Modern Kapalı Pazar Yerini kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Geçmişte ciddi sorunlara neden olan semt pazarını kaldıran Başkan Özbaş, yerine modern kapalı pazar yeri yaptı. İlçede daha önce sokak aralarına kurulan semt pazarında hijyen sorunlarının yanı sıra pazarcı esnafı ve alış veriş yapan vatandaşlar için de sağlıklı koşullar bulunmuyordu. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tüm bunlara Denizli’nin en büyük kapalı pazar yeri olan Sarayköy Kapalı Pazaryeri projesi ile son verdi. Artık vatandaşlar kışın çamurdan, yağmurdan; yazın güneş ve tozdan kurtularak alış veriş yapmanın keyfini yaşıyor.

 

Sarayköy halkının uzun yıllar özlemle beklediği üniversite de Başkan Özbaş ile ilçe halkına kavuşturuldu. Öncelikle 3 katlı bir binada oluşturulan PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nu kendi kampüsünde olmasını isteyen Başkan Özbaş, bu kez üniversite binası için kolları sıvadı. Turan Mahallesi’ndeki 100 dönümlük arazide yeni bir Meslek Yüksekokulu binası yapımı için Başkan Özbaş ve PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından protokol imzalandı. Sarayköy Belediyesi’nin imkânlarıyla 4 milyon liraya mal olacak olan üniversite binası çalışmalarında sona yaklaşıldı. HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web