Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

SARAYKÖY’DE ÇİFTE AÇILIŞ

2018-06-13 10:19:01 |
Gökhan Karaıslı
SARAYKÖY’DE ÇİFTE AÇILIŞ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin teşrifleriyle Sarayköy Belediyesi tarafından inşa edilen Kültür Merkezi ve Atatürk Mahalle Parkı açılışı yüzlerce Sarayköylünün katılımıyla gerçekleştirildi.

i prestij projeler tek tek hizmete geçiyor. Denizli’nin en modern yapılarından birisi olan, hatta Ünlü Oyuncu Turgay Tanülkü’nün dikkatini çektiği Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi ile Atatürk Mahallesi’nde oturan vatandaşların yıllardır özlemle beklediği park görkemli bir açılış ile hizmete girdi.
Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açıklama yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy 4 yıl önce başka şehirlerin hayata geçirdiği büyük projelere ve hizmetlere bakarken şimdi hizmetleriyle kıskanılan, elle gösterilen, bir ilçe bir şehir haline geldi. Biz bu hizmet yoluna çıkarken ‘Yapacaksak en iyisini yapacağız, çıkacaksak en yukarıya çıkacağız’ dedik. 30 Mart’tan bu yana bu mazlum tarihimizi hizmetlerle birlikte indirdik. Hızla büyüyen Sarayköy’ü geliştiren hizmetlerimiz var. Hükümetimizin ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle Sarayköy ihya ve rehabilite aşamasında” dedi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 2014 yılında söz verdiBaşkan Özbaş,”Atatürk Mahallemiz Sarayköy’ün en kalabalık mahallelerinden birisi ve bir tane bile yeşil alan bırakılmamıştır. Bir arsa vardı, Hacıbektaş Veli Kültür Derneği’ne ait. 20-30 yıllık bir arsaydı ve kamulaştırılamamıştı. Hacıbektaş Veli Kültür Derneği ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ı buluşturduk. Onlarda Denizli’de bir cemevi yapacak arsa istiyorlardı. Sayın Belediye Başkanımız Osman Zolan bize yardımcı oldu. Buradaki arsamızı büyükşehir aldı, ardından bize devretti. Hacıbektaş Veli Kültür Derneği’ne Denizli’den bir arsa verdi. Atatürk Mahallemizdeki 1500 metre kare arsamızı tam donanımla bir park haline getirdik” diye konuştu.
Başkan Özbaş, “Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezimiz ise ilçemizin bir başka gözdesi oldu. Artık ilçemizde yapılacak kültürel ve sanatsal etkinlikler onlara yakışır bir alanda kültür merkezimizde gerçekleşecek” diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Bugüne kadar Sarayköy ne istediyse hiçbir zaman geri çevirmedik. Başkanımız bize her geldiğinde ‘Sarayköylüler istediğiyse elimizden gelenin en iyisini yapalım’ dedik ve her şeyini yaptık” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Özbaş, Bakan Zeybekci’ye ilçenin kahramanlık mücadelesini temsil eden efe heykelinin sulu boya ile çizilmiş tablosunu hediye etti. Daha sonra il ve ilçe protokolü sahneye çıkarak açılış kurdelesini kesti. Bala Mahallesi’ne 6 Milyon liraya inşa edilen Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde 330 kişilik sinema, tiyatro, nikah ve toplantı salonu, 1 kütüphane, 1 fuaye, sergi salonu, 1 fotoğraf stüdyosu, 1 eğitim ve dans okulu, 1 atölye ile otopark yer alıyor.
Atatürk Mahallesi’nin yıllardır özlem duyduğu park içerisinde çocukların eğlenmesi için modern oyun grupları yerleştirildi. Vatandaşlar içinde dinlenme alanlarına ver verildi. Çevri düzenleme ile dikkatleri üzerine geçen park mahalle halkının gözde mekanı haline geldi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web