Denizli 29°C
25 Mayıs 2020 - Pazartesi

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK

2019-04-04 10:58:21 |
Haber Merkezi
SAĞLIKLI NESİL  SAĞLIKLI GELECEK

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, görsel ve edebi alanda düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışması il birincileri yapılan törenle ödüllerini aldı.

Denizli Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürüİzzet Aydın, ilçe milli eğitim müdürleri, Yeşilay Şube Başkanı Bünyamin Yakar ile yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz törenin açılış konuşmasında “Geleceğimize yönelik bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalar sadece sağlıklı nesil sağlıklı gelecek programıyla kalmamalı. Bağımlılıkla ilgili çok yönlü çalışmalarımız var. Tüm bunlar, sizlerin sağlıklı bireyler olarak, yarınlarımızın iyi birer yöneticileri olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaca ulaşmak için toplum olarak birbirimizi uyarmaya ve birbirimize örnek olmaya ihtiyacımız var. Bugün burada bulunan sevgili öğrencilerimizden dileğim; sadece Denizli’mize değil Türkiye’ye de örnek insanlar olmasıdır. Gençliğimizin teminat altında olması gerek ve bunun için de öncelikle çok sağlıklı olmanız lazım.

 

Bugün bu yarışmada 4431 eser var. Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek programının yürütülmesinde ekibime, öğretmenlerimize, Yeşilay cemiyetimize, yarışmaya katılan 4431 öğrencimize ve bunlara emek veren anne ve babalara içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca dereceye giren 6 finalist öğrencimize de kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Valisi Hasan Karahan Konuşmasında “Bağımlılıkla mücadele konusunda topyekûn bir gayretimiz ve mücadelemiz var. Çünkü bu, hepimizi ilgilendiren bir konu ve hiç kimse bundan kendini ayrı göremez. Bu toplumun içinde yaşıyorsak bağımlılıktan bir şekilde etkileniyoruz. Onun için de Denizli’ de toplumun bütün katmanlarının, kişilerin, kurumların, sivil toplum örgütlerinin desteğiyle bağımlılıkla mücadele seferberliğimiz sürüyor” dedi.

 

Konuşmaların ardından yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri Vali Hasan Karahan tarafından verildi. Denizli geneli ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yarışan 4431 eser arasından Yarışma Görsel ve Edebi olarak iki kategoride düzenlendi. Yarışmada il birincisi olan öğrenciler 500 TL para ödülü kazandılar. Mehmet Oray İlkokulu Muhammet Öztürk , Beste Gümül, Tosunlar Ortaokulu, Buse Nur Bozkurt Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi, Alperen Ünsalan Kurtuluş İlkokulu, Aynur Şafak Tosunlar Ortaokulu, Beyza Gök Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi

Erol UÇKAN

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web