Denizli 15°C
26 Ocak 2020 - Pazar

Ramazanın son eğlencesi çocukların

2016-07-02 13:20:07 |
Haber Merkezi
Ramazanın son eğlencesi çocukların

Pamukkale Belediyesi’nin Karahayıt’ta Ramazan Geceleri programları kapsamında çocuklar, Meddah gösterileri, oyun grupları ve çeşitli eğlencelerle Ramazan’ın tadını en iyi şekilde çıkardı. Etkinliğin 14. programında ise sadece çocuklara yönelik gerçekleştirilen “Burak Abi İle Çocuk Şarkıları” etkinliğinde çocuklar, unutulmaz bir ramazan gecesi yaşadı.

Pamukkale Belediyesi’nin, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının manevi atmosferini yaşatan, “Nerede o eski Ramazanlar” diyenlerin nostalji özlemini gideren Ramazan Ayı Şenlikleri devam ediyor. Pamukkale Belediyesi, Ramazan şenlikleri kapsamında birbirinden değerli sanatçıları ilçe halkıyla, sevenleriyle Karahayıt’ta buluşturdu. Ramazan boyunca Ezgi şölenlerinden tasavvuf musikilerine, sema gösterilerinden ilahilere, dini sohbetlere kadar Karahayıt’ta Ramazan coşkusu sürdü.

ÇOCUKLAR EĞLENCENİN TADINA VARDI
Şenlik kapsamında her gün olduğu gibi ana program öncesi çocuklara ve ailelere yönelik Meddah gösterisi, oyun grupları ve çeşitli eğlenceler yer aldı. Çocuklar oyun gruplarında coştu, pamuk şeker, macun, limonata gibi ikramların tadına baktı. Etkinliğin Karahayıt’ta gerçekleşen 14’ncü ve son programı da çocuklara yönelik oldu. Televizyon ekranlarından çocukların yakından tanıdığı "Burak Abi" Pamukkaleli çocuklarla buluştu.Çocuklar etkinlikte şarkılarla Burak Abileri ile birlikte coştu. Ayrıca Burak abileri çocuklarla oyunlar oynadı sohbetler gerçekleştirdi. Etkinlikte Karagöz ve Hacivat ile çocuklar unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşadı. Etkinlikte Başkan Hüseyin Gürlesin, çocuklara içerisinde ‘Santranç takımı, Diş Bakım Seti, 4 İşlem Matematik Oyunu ve Boyama Kitabı’nın yer aldığı hediye paketi vererek, sevinçlerini ikiye katladı. Program sonunda Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’de çocuklara tatlı bir Ramazan gecesi yaşatan Burak Sezen’e teşekkür ederek içerisinde Kuran-ı Kerim, tespih ve esansın bulunduğu sanduka hediye etti.

“ÇOCUKLARIMIZA GELENEKLERİMİZİ AKTARDIK”
Ramazan ayı boyunca o nostaljiyivatandaşlara yaşattıkları gibi çocuklara o kültürü, gelenekleri aşıladıklarını belirten Başkan Gürlesin, “Ramazan boyunca ezgi şölenlerinden tasavvuf musikilerine, sema gösterilerinden ilahilere, dini sohbetlere kadar, alanında öne çıkan birçok sanatçımızı ilçe halkımızla buluşturduk. Bunun yanı sıra Ramazan geleneklerini aşılamak, Ramazan’ın o manevi atmosferini çocuklarımıza da yaşatmak amacıyla çocuklarımızı da ön planda tuttuk. Onlar için çocuk oyun grupları hazırladık. Çeşitli eğlencelerin yanı sıra macun ve limonata, pamuk şeker ikramlarımız oldu. Ana program öncesi sahne alan meddahımız hem çocuklara hem ailelere seslendi. Sonuç olarak çocuklarımız etkinliklerimizde unutulmaz bir Ramazan geceleri yaşadı. Bizde onların gülen yüzlerini gördükçe mutluluğumuz iki kat arttı” dedi.

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web