Denizli 29°C
16 Eylül 2019 - Pazartesi

RAMAZAN BEREKETİ PASVAK’TA YAŞANIYOR

2019-05-25 11:12:31 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
RAMAZAN BEREKETİ PASVAK’TA YAŞANIYOR

Birlik beraberlik ve dayanışmanın en had safhada yaşandığı iftar yemekleri “Pasvak Aşevi”nde daha anlamlı ve daha bir güzel yaşanıyor.

Ramazan Ayı PASVAK için yılın en önemli zamanlarından olup İftar yemeklerinden sağlanan maddi ve manevi destek ile varlığını daha emin adımlarla devam ettiriyor. 15 yıllık hizmet geçmişinde Denizli halkının güvenini ve sevgisini kazanmış olan PASVAK tamamen sizlerin bağışları ile her gün 5 adet dağıtım aracı ile 400-450 aile, ortalama 1200-1250 ihtiyaç sahibine 3 çeşit 2 öğün yetecek kadar sıcak yemeği ekmeği ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürüyor. PASVAK Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada; “Pasvak Aşevi’nde Ramazan ayı boyunca verilen iftarlar bir gelenek halini almış ve yıl geçtikçe katılımcı sayısı artmıştır. Bu iftar yemeklerinde Denizlili hayırseverlerimizin isteği üzerine kimi zaman ihtiyaç sahiplerini vakfımızın bahçesine taşıyarak bir araya getirdik. Kimi zaman da, ilimizin güzide dernekleri ve odaları üyelerine iftar mekanı olarak PASVAK’I seçtiler. Kimi apartmanındaki komşularına, kimi eş dost ve akrabalarına, kimi dairesinde çalışanlara, kimi de fabrika çalışanlarına PASVAK’ta iftar vermeyi tercih etti. PASVAK’ın tanıtılmasını sağlayan bu davetlerin sahiplerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

 

YENİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Bugüne kadar 6  bin 500 kişinin hayatına dokunduk. Denizli halkının PASVAK’a olan rağbetini karşılayabilmek ve yeni hedefimiz olan 3 bin ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için Mehmet Akif Ersoy mahallesindeki inşaatımız sizlerin bağışlarıyla kabasını bitirmiş olup, ilerleyen süreçte maddi desteğinize ihtiyacımız olduğunu belirtmek isteriz. PASVAK olarak birlik ve beraberlik içinde tadına doyulmaz bir yardımlaşma yolculuğu içindeyiz. Bu yolculuğumuzda bizimle beraber yürüyen bağışçılarımıza ve Denizli halkına her daim ihtiyacımız var” denildi. HABER MERKEZİ

 

 

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web