Denizli 29°C
25 Mayıs 2020 - Pazartesi

"SERİNHİSAR HER AÇIDAN GELİŞECEK."

2019-05-16 09:17:24 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
"SERİNHİSAR HER AÇIDAN GELİŞECEK."

Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Serinhisar'da üretim ve istihdamın arttırılması amacıyla çalışmalara hızlı başladı. İlk olarak belediyenin mali tablosunu çıkaran Gemi, Serinhisar Belediyesi'nin önceki dönemden 5.784.367,93 TL borcu olduğunu söyledi. Gemi ilçenin ekonomik kalkınmasını sağlayacak projelerle ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

31 Mart seçimlerinin ardından ilçenin yeniden yapılanması, üretim ve istihdamın arttırılması amacıyla çalışmalarına başlayan Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, öncelikle Belediyenin borç ve alacak tablosunu inceledi. Gemi, Serinhisar Belediyesi'nin önceki dönemden 5.784.367,93 TL borcu olduğunu söyledi.

GEMİ: "İLÇEMİZDE ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTTIRACAĞIZ."

Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Serinhisar için öncelikli hedeflerinin üretim ve istihdamı arttırmak olduğunu söyledi. Gemi,  Türkiye'nin içinde bulunduğu koşulları da göz önüne alarak üretim ve istihdamı arttıracak projeleri vakit kaybetmeden uygulamaya koyacaklarının altını çizdi. Gemi, seçim döneminde verdikleri sözleri en kısa sürede yaşama geçireceklerini, asıl amaçlarının ise Serinhisar'ın her açıdan gelişmesini sağlamak olduğunu vurguladı. 

GEMİ: "LEBLEBİ MARKAMIZ GÜÇLENECEK"

Serinhisar'ın Türkiye'deki leblebinin yüzde 70'in üretmesine karşın markalaşma konusunda sorunlar yaşadığını söyleyen Gemi, markalaşma çalışmalarını, üreticinin kazanmasını sağlamak amacıyla öncelikli olarak ele alacaklarını söyledi. Gemi, bunun yanında ilçede planlı tarımın geliştirilerek kooperatifleşme ve pazarlama projelerini de hızla yaşama geçireceklerini söyledi. Gemi ayrıca, bıçakçılığın merkezi olan Yatağan için de birçok proje hazırladıklarını söyledi.

GEMİ: "SOSYAL POLİTİKALAR ÖNEMLİ"

Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Serinhisar'ın ekonomik kalkınması sağlayacak projelerin yanında sosyal ve kültürel projelerle de sosyal yaşamın gelişmesi adına çalışmaları olduğunu söyledi.   Özellikle kadınların ekonomik ve sosyal yaşamına destek olmayı amaçladıklarını söyleyen Gemi, bu alandaki projeleri biran önce yaşama geçireceklerini söyledi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web