Denizli 32°C
25 Haziran 2018 - Pazartesi

PLATFORM SÖZCÜSÜ ERDOĞAN OLDU

2017-03-17 10:43:49 |
Haber Merkezi
PLATFORM SÖZCÜSÜ ERDOĞAN OLDU

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformunun dönem sözcülüğü görevini devraldı.

Devir teslim törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu üyesi oda ve dernek yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı. 

Törende konuşan Başkan Uğur Erdoğan, Denizli’de 24 kurum, kuruluş, dernek ve sivil toplum örgütünün üye olduğu Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformunun Denizli adına önemli işlere imza attığını belirterek, “Denizli'yi ilgilendiren bir konuda ortak çözümler üreten platformumuz, ilimiz için lobi faaliyetlerine devam edecektir” diye konuştu.

İstihdamın, üretimin, ihracatın, büyümenin ve gelişmenin temelini istikrarın oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Erdoğan, “Türkiye olarak çok kritik bir eşikten geçiyoruz. Özellikle son günlerde İstikbalimize ve istiklalimize dönük saldırılar artarak devam ediyor.  Bir taraftan küresel güçler, bir taraftan terör örgütleri, diğer taraftan ekonomik saldırılar olmak üzere her yerden bizi sıkıştırmaya çalışıyor. Çanakkale’yi, kurtuluş savaşını ve daha nice mücadeleleri zafere taşımış kahraman bir milletin evlatları olarak, ne şafağımızdaki yüzen al sancağı sahipsiz bırakırız, ne tüten ocağımızı söndürtürüz, ne de Türkiye Cumhuriyeti’nin Ekonomi Bakanı başta olmak üzere devlet yetkililerine karşı pervasız konuşan ve tavır takınanları cevapsız bırakırız" dedi.

Başkan Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Biz bu medeniyetin milli akışına kapılmış sessiz yığınlar olarak milli varlığımıza dil ve el uzatan ülkeleri elimizin tersiyle itecek güce ve cesarete sahibiz. İstikrarın sürekli olması mutlak ihtiyaç. İstihdamın, üretimin, ihracatın, büyümenin ve gelişmenin temelini istikrar oluşturmaktadır. Hele hele kalıcı istikrarın oluşması daha güçlü yarınların imarında büyük bir fırsat olacaktır.

Bugün bu toplantıda sektörlerimizde yaşanan aksaklıkları konuşacağız. Gözden kaçan veya fark edilmeyen hususları dile getireceğiz. Sayın Bakanımızın himayelerinde ve liderliğinde bu hususlara çözümler üreteceğiz. Ülkemiz üzerinde fitne dümeni çevirenlere inat Denizli olarak hep birlikte daha çok çalışacağız, daha güçlü olacağız ve üretimde zirveye koşmaya, ihracatta rekorlar kırmaya devam edeceğiz. Bunun yolu ise birlikte yürümekten, birlikte aynı yöne koşmaktan ve aynı hedef doğrultusunda fedakârca ve özveriyle mücadele etmekten geçiyor.

Bu bağlamda ufkumuzu dünya pazarına taşıyan adımları atmak, ileriye doğru bakmak ve her alanda zirveye koşmak için bir fırsatımız var. O da Denizli’mizin gururu Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci… Denizli olarak, bir tohum gibi toprağı yarıp güneşe ulaşmak için yolumuza çıkan bütün engelleri hep birlikte aşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.  

Çünkü bizler geçmişiyle övünen, tarihine güvenen, cesaretiyle üretim çarklarını döndüren, ekonomiye can veren kahraman bir milletiz. Yokluğu da biliriz, varlığı da… Yeri geldiğinde susmasını da biliriz haykırmasını da…

SANAYİ BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR

Artık istihdam, yerli üretim ve ihracat konusunda dirilme ve haykırma zamanıdır.

Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle zaman, istihdam seferberliği zamanıdır. Elimizi taşın altına koyma ve ülkemizin geleceği için üretme, yeniden büyük Türkiye’yi ve güçlü Denizli’yi kurma zamanıdır. Artık boş oturmak yok; boşa vakit harcama zamanı hiç değildir, gün çok çalışma günüdür. Sanayi büyürse, üretim artarsa, istihdam yükselirse, Denizli büyür, Türkiye büyür."

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ise platformun Türkiye’ye örnek olduğunu ifade ederek, “Platform, ortak sesle Denizli çıkarları için hareket etmeye devam ediyor. Bu birlikteliğimiz sayesinde birçok kazanımlar elde ettik” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmalar sonrasında Başkan Erdoğan, platforma katkıları dolayısıyla Kocasert’e teşekkür plaketi takdim etti.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web