Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe
PAÜ Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Topluluğu’ndan iki konferans

Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) lisans eğitimine yeni başlayan Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ve Koruma ve Onarım Bölümü öğrencilerine bölüm hakkında bilgi verme amacıyla PAÜ Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Topluluğu tarafından, “Sualtı Çevre Koşullarının İN-Sutu Korumaya Etkisi” ve “Restorasyon Projelerinde Süreç Yönetimi” başlıklı iki konferans düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonunda gerçekleştirilen  “Sualtı Çevre Koşullarının İN-Sutu Korumaya Etkisi” başlıklı konferansa Fen Edebiyat Fakültesinden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Araştırma Görevlisi Hiranur Gültekin’in konuşmacı olarakdavet edildiği konferansta; Sualtı alanında çalışanlar içinrestorasyon ve konservasyon aşamalarında ortak çalışmaların önemine dair bilgiler verildi.

“RESTORASYON PROJELERİNDE SÜREÇ YÖNETİMİ”

Pamukkale Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Topluluğunun öncülüğünde gerçekleştirilen bir diğer konferansın konusu ise: “Restorasyon Projelerinde Süreç Yönetimi” idi. Yüksek Mimar Betül Aydın Cura’nın konuşmacı olduğu konferansın temel amacının Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümü öğrencileri ileArkeoloji bölümü öğrencilerinin alanlarında gelişim sağlaması, aynı zamanda mimari restorasyonun yasal süreçleri hakkında bilgi edinerek gelecek dönemlerde çalışmak istedikleri alanları bilinçli olarak seçmelerinin sağlanması olduğu ifade edildi.

HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web