Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

PAÜ’DE ÖDÜL TÖRENİ COŞKUSU

2018-12-29 13:37:18 |
Gökhan Karaıslı
PAÜ’DE ÖDÜL TÖRENİ COŞKUSU

 Pamukkale Üniversitesi’nde 2018-2019 Akademik Yılı Akademik  Atama, Yükseltme ve Ödül Töreni coşkusu yaşandı. 211 öğretim üyesinin akademik cübbe giydiği törende, yaptıkları çalışmalarla başarılı olan 24 akademisyene ve 3 öğrenciye, 25. hizmet yılını dolduran akademik ve idari toplam 112 personel ile başarı gösteren sporcu ve antrenörlere ödülleri Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ takdim etti.

PAÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yılı Pamukkale Üniversitesi Akademik Atama Yükseltme ve Ödül Töreni’ne Vali Hasan Karahan ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutanı V. Piyade Alb. Bilal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcı V. Şakir Yılmaz ve protokol katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, şunları dile getirdi: ‘‘Bugün burada 2018 yılında akademik yükseltmesi gerçekleştirilmiş olan arkadaşlarımıza akademik giysilerini giydirmek ve Pamukkale Üniversitesi Bilim, Sanat, Hizmet, Teşvik ve Başarı Ödülü alan öğretim üyelerimize ödüllerini sunmak, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece almış olan öğretim üyelerimize, ayrıca değişik spor müsabakalarında üniversitemizi başarıyla temsil etmiş öğrencilerimize kurumsal olarak da teşekkür etmek üzere toplanmış bulunmaktayız. 2018 yılında 59 profesör, 66 doçent ve 86 doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 211 Hocamızın akademik yükseltilmesi ve ataması yapılmıştır. Ödüllerimiz; Sağlık ve Spor Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri alanlarında Bilim Ödülü, Yıllık Atıf Ödülü, Tez Ödülü, Patent ve Proje Ödülleridir.’’ dedi.

 

211 öğretim üyesinin akademik cübbe giydiği törende ayrıca Pamukkale Üniversitesi bünyesinde yapılan çalışmalarla hizmet, sanat, teşvik ve başarı ödülleri elde etmiş 17 öğretim üyesine, Pamukkale Üniversitesi’ni başarı ile temsil etmiş, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece almış olan 7 öğretim üyesine ve 3 öğrenciye ödül takdim edildi. HABER MERKEZİ

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web