Denizli 38°C
07 Temmuz 2020 - Salı

Paraları çaldılar kasayı gole attılar

2019-11-12 14:15:37 |
Haber Merkezi
Paraları çaldılar kasayı gole attılar

Denizli’de eşi benzerine çok az rastlanır bir olay yaşandı. 45 yaşındaki Turgut M’nin öz annesine ait çelik kasayı eşi ve kuzenin yardımıyla çaldığı, oksijen kaynağı ile kasayı açarak 12 bin lirayı alıp, çelik kasayı baraj göletine attığı ortaya çıktı.

İlginç olay, Kale ilçesine bağlı Habipler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre mahallede oturan Gülsüm M. İsimli kadın evinde bulunan çelik kasanın çalındığını belirterek Kale İlçe Jandarma Komutanlığına başvurdu. Jandarma Suç Araştırma Timi(JASAT) ekiplerinin devreye girdiği olayda ekipler, 75 yaşındaki kadının 45 yaşındaki oğlu Turgut M. ile 40 yaşındaki gelini Serpil M’nin ifadelerine başvuruldu. Yapılan sorguda ikili kasayı çaldıklarını, hırsızlık anında da kendilerine 42 yaşındaki kuzenleri Ali M’nin de yardım ettiğini ifade ettiler.

27 KİLOMETRE MESAFEDE BULUNDU

Alınan ifadelerin ardından evden çalınan çelik kasanın Tavas’a bağlı Çalıköy Mahallesi’nde bulunan Yenidere Baraj Göletinde olduğu öğrenildi. Kale Jandarması Tavas İlçe Jandarma ve Karahisar Jandarma Karakolu ile irtibata geçerek gölette inceleme yaptı. Denizli büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Su Altı Arama sualtı dalgıçlarının da katıldığı aramada çelik kasa Habipler’den 27,6 kilometre mesafedeki gölette bulundu. Kapağı oksijen kaynağı ile kesilen kasada bulunan 12 bin liranın Turgut M. tarafından alındığı öğrenildi. Kasa vinç yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılırken, 3 zanlı da jandarmadaki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web