Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi

Pamukkale’ye akın!

2019-06-08 06:30:10 |
Haber Merkezi
Pamukkale’ye akın!

Denizli’nin en büyük turizm merkezi Pamukkale, Ramazan Bayramını da boş geçmedi. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen merkezleri arasında yer alan Beyaz Cenneti, tatilde 100 bin kişi ziyaret etti. Sayının son iki günde 150 bini bulması bekleniyor.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Pamukkale, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini de boş geçmedi. Tatilin ilk gününden itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Beyaz Cennet, bu yıl da en çok tercih edilen merkezlerden birisi oldu. Heierapolis Antik Kenti, Antik Havuzu ve bembeyaz travertenleri ile cazibe merkezleri arasında yer alan Pamukkale’yi tatilin ilk 7 gününe 100 bin kişi ziyaret etti. Bu sayının son güne kadar 150 bine yaklaşması bekleniyor.

DENİZLİ İÇİN ÖNEMLİ

Pamukkale’nin en çok tercih edilen iç turizm merkezi olduğuna dikkat çeken TÜRSAB Pamukkale BYK Başkanı Turan Köseoğlu, “Her yıl tatillerde beyaz cennet binlerce kişiyi ağırlıyor. 9 günlük tatilde hedef yine şaşmadı. Oteller doldu taştı. Şimdiye kadar binlerce kişi Pamukkale’yi ziyaret etti. Pamukkale’nin sadece kışın soğuğunda değil yazın sıcağında da uğrak noktası olduğunu gösterdik. Tek sorunumuz her zaman olduğu gibi günübirlik oldu. Konaklama konusunda geçen yıllara göre iyiyiz ancak istenilen seviyede değiliz. Bunu aşmak zorundayız. Yerli ve yabancı turistlerin Pamukkale’yi tercih etmesi Denizli için önemli. Bakanlığımızın da tatil süresini uzatması sektöre can suyu oluyor. Aynı süreyi Kurban Bayramında da görmeyi umut ediyoruz” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web