Denizli 27°C
20 Ekim 2019 - Pazar

PAMUKKALE KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

2019-07-10 12:55:35 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
PAMUKKALE KENT KONSEYİ  YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulunu gerçekleştirdi. Pamukkale ilçesinde ki kamu kurumu, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin ve kuruluşlarının temsilcileri ile mahalle muhtarlarından oluşan delegelerin oylarıyla Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi’nin yeni başkanı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan oldu. Belediye Başkanı Avni Örki, “Yeni yönetimimize hayırlı olsun diyor, birlikte ortak akılla, belediye olarak bu ilçenin dünyaya sunmuş olduğu katkı seviyesinin artırılması için tüm gayretimizle çalışacağımıza inanıyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen Pamukkale Kent Konseyi seçimli ikinci genel kuruluna, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki vePamukkale ilçesindeki bulunan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, ilgili dernekler ve vakıfların temsilcilerinden oluşan delegeler katıldı. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi, Denizli’de bulunan ve Pamukkale ilçesini, Pamukkale Kent Konseyi Çalışma Gruplarını doğrudan ilgilendiren kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sendikaların, ilgili derneklerin, vakıfların temsilcileriyle, tüm ilçede her kesime hitap eden yapısıyla, yepyeni projelere imza atacak yeni yönetimini seçti.

ÖRKİ; “PAMUKKALE OLARAK BİZ ZİRVELERİ OYNUYORUZ”

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulu açılış konuşmasınıyapan geçmiş dönem Başkanı Adnan Kaya, yeni dönemin Pamukkale İlçesi için hayırlı olmasını dileyerek, seçilecek yeni yönetime başarılar diledi. Ortak akıl vurgusunun yapıldığı genel kurulda, kent konseyinin seçimli ikinci genel kurulunun yepyeni bir başlangıç olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kent Konseyinin seçimli ikinci genel kurulunu yapıyoruz dedik ama bana göre bir başlangıç olacak. Bugün genel kurulda başlatacağımız çalışmalarla sadece Pamukkalemiz için değil Denizlimiz için birçok güzel hizmetlere ve ilklere imza atılmasını sağlayacağız” dedi.  Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kuruluna tek liste ile aday olurken, kent konseyi çalışma yönergesine uygun olarak açık oylama yöntemi ile seçim gerçekleştirildi. Oylama sonucunda tüm delegelerin oylarını alan Ayhan Soyfidan Pamukkale Kent Konseyi Başkanı seçildi. “Bu bir ortak çalışma platformudur, bu bir ortak akıl platformudur” diyen Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ayhan Soyfidan, Belediye Başkanı Avni Örki’ye, belediye yönetimine ve genel kurul delegelerine teşekkür etti. Soyfidan, “Bu benim için çok anlamlı bir gündü. Yaklaşık 14 yıl önce kent konseylerinin kuruluş aşamasında, gençlik sivil toplum örgütünün temsilcisi olarak bu çalışmalara, çalıştaylara katılmıştım. Bir kentin yerel yöneticisi oldum ve kent konseyinde aktif çalışma fırsatı buldum. Kent konseyindeki aktif çalışmanın, kent konseyinin kuruluş amaçlarına uygun bir şekilde yapılacağından Pamukkale’deki yaşayan insanlarımızın hiçbir şüphesi olmasın” dedi.

PAMUKKALE KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLENDİ

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulunda delegelerin tamamının oylarıyla, Başkan Ayhan Soyfidan olurken, Asıl Yürütme Kurulu Üyeleri; TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi SekreteriMehmet Dinçer, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Prof.Dr.ŞevketMurat Şenel, Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Gülhan Saruhan, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Tuncer, Denizli Ticaret Borsası İdari ve Mali İşler Müdürü Uğur Tanrıverdi, Denizli Sanayi Odası Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, DENTUROD Üyesi Mesut Yılmaz,Pamukkale Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürlüğü Şefika Üstek,Pamukkale Çalışma Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü Proje Uzmanı Gülter Betül Atabey, Denizli Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Sarı, Akköy Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Selda Karan.Yedek Üyeler ise Mehmet Türkcan, Turgut Can, Veli Göymen, Seyfi Ersoy, Ahmet Hüsrev Caner, Fatma Yıldan seçildiler. Genel kurulda Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geçen dönem Pamukkale Kent Konseyi Başkanı olan Adnan Kaya ve Yürütme Kurulu üyelerine plaket vererek teşekkür etti.


 

PAMUKKALE KENT KONSEYİ  YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

PAMUKKALE KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web