Denizli 27°C
26 Mayıs 2018 - Cumartesi
PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN BAŞSAVCI ALPER’E BÜYÜK VEFA

Pamukkale Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde darbecilere karşı mücadele eden ve geçtiğimiz aylarda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in adını ölümsüzleştirdi. Meclisin oybirliği ile aldığı karar uyarınca Alper’in ismi Almelo caddesine verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “15 Temmuz öncesi ve sonrası duruşuyla, devlet adamlığıyla Denizli’nin Kahraman Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Alper’in ismin gelecek kuşaklara taşımaktan dolayı çok onurluyuz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, bir kez daha örnek çalışmaya imza atarak 15 Temmuz’un sembol isimlerinden biri olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ismini geleceğe taşıdı. 15 Temmuz hain darbe girişimi döneminde Hollanda ile yaşanan kriz nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kardeş şehirliği iptal edilen Mehmetçik Mahallesi’ndeki Almelo’nun adını taşıyan caddenin ismi geçtiğimiz aylarda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Başsavcı Mustafa Alper’in ismi ile değiştirildi. 15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde düzenlen törene Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Cengiz Yıldız, Denizli 11. Komando Tugay Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Türkay Gözlükaya, Veli Demir, Abdullah Sevinçli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 “15 TEMMUZ’U UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ”

 

Törenin açılış konuşmasında “15 Temmuz bizim yeni Çanakkalemiz, Dumlupınırımız, Sakaryamızdır” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin “Bugün milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan hain FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ve Türk halkının kahramanca verdiği mücadelenin birinci yıldönümünü olan 15 Temmuz Milli Birlik günüdür. Bu işgal girişimi milletimize, demokrasimize, meclisimize, istikbalimize ve istikbalimize karşı yapılmıştır. Bundan sonra ülkemizde hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır. Hollanda’nın seçilmiş bakanlarımıza ve vatandaşlarımıza karşı yapmış olduğu haksızca davranıştan dolayı Denizli Büyükşehir Belediyesi, Almelo şehri ile olan kardeş şehir uygulaması hakkında iptal kararı aldı. Pamukkale Belediyesi olarak bizler de bu yönde almış olduğumuz kararla 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminde FETÖ Paralel Devlet Yapılanması terör örgütüne karşı ilk iddianamenin hazırlanmasını sağlayan, 15 Temmuz öncesi ve sonrası duruşuyla, devlet adamlığıyla Denizli’nin Kahraman Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Alper’in ismin gelecek kuşaklar tarafında bilinmesi amacıyla adının Almelo caddesine verilmesini kararlaştırdık."

 

“PAMUKKALE BELEDEYİSİ KADİRŞİNASLIK ÖRNEĞİ GÖSTERDİ”

 

Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer ise şehit Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i rahmetle anarak, kendisinin meslek hayatı boyunca hak ve hakikate adadığını kaydetti. Başsavcısı Mustafa Alper’in adil, dürüst bir hukuk adamı olduğunu söyleyen Özüer, “Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne yönelik 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbe girişimi devam ederken, gözaltı kararları vermiş hukuku seri bir şekilde icra etmiş ve darbe teşebbüsüne karış ilk iddianameyi düzenlemiştir. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ismini bir caddeye vermekle kadirşinaslık yapmıştır."

 

“PAMUKKALE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDERİM”

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise merhum Mustafa Alper’in 15 Temmuz kahramanlarından biri olduğunu kaydederek, “Mustafa Alper, mert biriydi, hukuk ne diyorsa onu yapan, bayrağına sahip çıkan biriydi. Başsavcımız Mustafa Alper, 15 Temmuz gecesi hiç tereddüt etmeden hainlere karşı dik duran görevini hiç ötelemeyen bir insandı. Fakat kendisini erken kaybettik. Mekanı cennet olur inşallah. Pamukkale Belediyemiz Almelo caddesinin ismini meclis kararıyla değiştirerek, Başsavcımız merhum Mustafa Alper Caddesi ismini verdi. Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Alper’in isminin bu caddede yaşatılma kararı alan Pamukkale Belediyesine bu güzel düşünceleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ÇOK HAYIRLI BİR KARAR”

 

Denizli Valisi Hasan Karahan da, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in isminin caddeye verilmesinden dolayı Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Pamukkale Belediyesi milletimizin vefa örneğinin en güzelini yerine getirdi. Milletimiz kendisine hizmet edeni hiçbir zaman unutmuyor. Cansiperane ve gayretle görevini yerine getiren Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Alper’in adı bu caddede yaşadığı sürece kendisi de Denizli’de Pamukkalemizde yaşayacak." Dedi.

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web