Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÖRKİ CANLI YAYINDAYDI

2020-05-23 09:33:17 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÖRKİ CANLI YAYINDAYDI

Pamukkale belediye başkanı Avni Örki, Denizli Radyo Yayıncılar Derneği çatısı altındaki 7 radyoda ortak canlı yayına katıldı. Başkan Örki, korona virüs salgını ile ilgili tedbirler başta olmak üzere Pamukkale Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Deha, Dostlar, Roroz, Doğuş, Net, Ses, Bizim İller Radyosunun oluşturduğu Denizli Radyo Yayıncılar Derneği çatısı altındaki 7 radyoda ortak canlı yayına katıldı.  

Korona virüsle ilgili belediye olarak gereken tüm tedbirleri aldıklarını, dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Örki, Pazar yerlerinde maske dağıtımını sürdürdüklerini açıkladı. Başkan Örki ‘’Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü nedeniyle Pamukkale Belediyesi ekipleri halkın yoğun olarak kullandığı cami ve park gibi alanlarla kamu binalarını ve okulları baştan aşağıya temizledik. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Pamukkale Belediyesi olarak, bu yasak nedeniyle sokağa çıkamayan büyüklerimiz için özel ekipler oluşturduk. Pamukkale Belediyesi, vatandaşların yanında olmaya bu zamanda da devam etti. 112 ve 444 9 220 nolu Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’ne gelen talepler özel ekipler tarafından karşılanıyor. Bu hatta gelen talepler genelde hastaneye ulaşım, eczaneden ilaç alınması gibi sağlıkla ilgili konular olurken bazı vatandaşlar da ekmek talebinde bulunuyor. Pamukkale Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu, vatandaşların taleplerini yerine getiriyor. Cumartesi ve Pazar günü 24 saat boyunca faal olacak Pamukkale Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu, 61 mahallede yaşayan vatandaşların acil olan ihtiyaçlarını karşılama konusunda yardımcı oluyor’’ dedi.

RAMAZANDA ÇALIŞMALAR SIKLAŞTIRILDI

Pamukkale Belediyesi ekipleri, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde denetimlerini sıklaştırdı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle hijyen konusunda daha titiz davranan zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırın, pastane ve unlu mamul imalathanelerini denetledi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, koronavirüs nedeniyle hassas bir süreçten geçtiklerini belirterek, “Halkımızın sağlığı için Pamukkale Belediyesi olarak her konuda denetimlerimizi sıkı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi. Pamukkale Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte park ve bahçelerde kapsamlı bakım çalışmalarına hız verdi. Koronavirüs nedeniyle yaşanan sıkıntılı dönemden normalleşmeye geçiş süreci yaşanırken, ilçedeki yaklaşık 600 park baştan sona bakımdan geçirilerek vatandaşların kullanımına hazırlanıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, mutlu insanların ilçesi Pamukkale için durmadan çalıştıklarını ifade ederek, “İlçemizde tüm parkları halkımızın rahatlıkla kullanacağı hale getirmek için adeta seferberlik başlattık” dedi.

Sokağa çıkma kısıtlamasında Pamukkale Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları aktaran Başkan Örki bu hafta sonu ve önümüzdeki günlerde yapılacak olası kısıtlamalarda da çalışmaların süreceğini söyledi.

PAMUKKALE KEŞKE BİZİM OLSA

Denizli’nin gözbebeği Pamukkale için planlarının düşüncenin ve projenin ötesine geçtiğini ifade eden Başkan Örki, “Ne söz verdiysek birfazlasını yapmaya çalışıyoruz. Pamukkale’ni travertenleri maalesef bize ait değil. Keşke oranın da sorumluluğu bizde olsa da daha iyi şeyler yapabilsek. Sorumluluklarımız Kocaçukur’a kadar. Buraya Antik havuzun suyundan bir havuz yapıyoruz. Binlerce yıldır şifa kaynağı olan bu suyun havuzla birlikte daha ekonomik şartlarda halkımızın hizmetine sunacağız. Kocadere’de sıcak asvalt ve kaldırım çalışmamız başlıyor. Travertenlerin ışıklandırmasını üzerimize aldık. Terlikle basmaya kıyamadığımız travertenlerde ışıklandırma için ayaklar çakılmış. Son teknoloji kullanarak, denizliden bile görsellği beğenilecek bir sistem kuruyoruz” dedi.

ASLOLAN HALKIN MEMNUNİYETİ

Karahayıtta varolan fay hattı yüzündenzamanında TOKİ ile ortak hazırlana projelerin halkın talebini karşılamadığı için başarısız olduğunu kaydeden Başkan Örki, burada işletme ve otellere ruhsat verilemediğini, bu durumu düzeltmek için elinden gelen desteği vermeye çalıştığını ifade etti. Fay hattının son durumunu kontrol ettiklerini de sözlerine ekleyen Örki, “buradaki fay hattının durumu net değil. Gerekli çalışmaları yapıyoruz. Eğer hala aktif değilse, burada ruhsat ve yerleşim için gereğini yapacağız. Karahayıtta Belediye’ye ait araziler var. Karahayıtlı vatandaşımızla birebir görüşüp, onların memnun olacağı bir sonuçla bu arazileri vermeyi taahhüt ediyorum. Halkın memnun olmayacağı hiçbir projede yer almam” dedi.

PAMUKKALE’YE 15 PAZAR YERİ

Seçim zamanı 6 kapalı Pazar yeri sözü verdiğini vurgulayan Örki, bunlardan 5 tanesinin ihalesinin bayramdan sonra başlayacağını müjdeledi. Başkan Örki sözlerini şöyle sürdürdü; “Ben 6 Pazar yeri sözü verdim. Beşinin ihalesi hemen başlıyor. Duruma göre bu Pazar yerlerini sayısını inşallah 15’e kadar çıkarabiliriz. Gençlere spor sahası sözüm vardı. Futbol sahası ve basketbol sahalarını unutmadık. Bu yıl içinde onları da yapacağız. Bu saydıklarım fikir ya da proje aşamasında değil. Tamamı uygulama durumundadır. İnşallah halkımızla birikte Pamukkale’yi örnek bir ilçe olarak daha keyifli ve yaşanabilir hale getireceğiz.”

Başkan Örki, Haziran başı ile birlikte hayatın normale dönmesini beklediklerini normalle birlikte tamamladıkları projeleri hizmete açacaklarını belirterek ilk açılacak projenin de seyir tepesi olacağını kaydetti.  Başkan Örki programın sonunda tüm Denizlililerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Halil GÖREL


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web