Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

ÖZAY GÖNLÜM İÇİN PİŞİ HAYRI

2019-03-05 08:19:12 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ÖZAY GÖNLÜM İÇİN PİŞİ HAYRI

Büyük Usta Halk Ozanı Özay Gönlüm' ün vefatının 19.yıl dönümü vesilesiyle Kızılcabölüklüler Vakfı tarafından pişi hayrı ve düzenlemiş olduğu mevlidi şerif okutuldu.

Kızılcabölüklüler Vakfı tarafından Vakfı binasında pişi hayrı ve Mevlid-i Şerif okutuldu. Yoğun katılımın olduğu anma etkinliğine siyasilerde ilgi gösterdi. Etkinliğe İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Kızılcabölüklüler Vakfı Başkanı Osman Erkli, Yönetim Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kızılcabölüklüler Vakfı Başkanı Osman Erkli, Özay Gönlüm’ün ölüm yıldönümünde anma etkinlikleri düzenliyoruz. Bu yılda Pişi hayrı ve Mevlid-i Şerif okuttuk. Bundan sonrada Özay Gönlüm’ün hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’da, Türküleri ve sazıyla çoşturan, kendine özgü yorumu ile türkülere can veren Denizli'nin halk kültürünü ve ezgilerini tüm dünyaya tanıtan büyük usta Özay Gönlüm, unutulmaz bir halk ozanıdır. Türkülerinde kullandığı dil ve mimikleriyle, üçlü bağlamasıyla gönüllere taht kuran büyük ustayı ölümünün 19. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum. Vakfımızın düzenlemiş olduğu mevlidi şerife katıldık. Rabbim kabul etsin” dedi. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web