Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi

Onun adı artık ‘Mutlu’

2019-10-18 12:47:34 |
Haber Merkezi
Onun adı artık ‘Mutlu’

Denizli'de sopayla dövüldüğü görüntüleri sosyal medyaya yansımasının ardından Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi'nde koruma altına alınan köpekten iyi haber geldi. Köpeğe "Mutlu" adı verildi. Köpeğin sahibi de olaydan sonra gelerek köpeğini teslim aldı.

Zincirle bağlı bir şekilde bir kişi tarafından acımasızca dövülen sokak köpeği Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nda koruma altına alınan köpeğin sağlık durumu iyiye gidiyor. Vücudunun bazı bölgelerinde şişlik olan köpeğin bakım, tedavi ve rehabilitasyonu sürerken, yapılan kontrollerinde sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan şiddet mağduru köpeğe "Mutlu" adını verdiklerini söyledi.

BURADA MUTLU VE EMİN ELLERDE

Tüm canlılara sahip çıkıp koruma altına alınması gerektiğine dikkat çeken Zolan, "Arzu etmediğimiz talihsiz bir olay olmuş. Tüm canlılara sahip çıkmamız, onları korumamız gerekiyor. Allah'ımın yarattığı canlıları korumak ve onları da bu dünyada yaşatmak gerekiyor. Köpeğimizin adına 'Mutlu' dedik, o artık burada mutlu ve emin ellerde. Travmadan ve yaşamış olduğu stresten kurtarılarak, hem fiziki anlamda hem de yaşadığı travmayı atlatma anlamında çalışmalar yapılıyor" dedi.

SAHİBİ TESLİM ALDI

Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi'nde koruma altına alınan "Mutlu" köpeğin sahipleri ortaya çıktı. Kayıp köpeğini TV'de görünce olaydan haberi olan Serkan Karaboya, köpeğe sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti.HABER MERKEZİ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web