Denizli 31°C
22 Eylül 2020 - Salı

OKUL ÖNCESİ ÇALIŞMALARI YENİLENDİ

2020-02-13 11:30:19 |
Haber Merkezi
OKUL ÖNCESİ ÇALIŞMALARI YENİLENDİ

Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP)’nın okul öncesi komisyonunun planlama ve programı geliştirme çalışmaları yapılan değerlendirme toplantısı ile paylaşlıldı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile EDEP okul öncesi komisyonunu oluşturan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmasında “2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren okullarımızda uygulanmaya başlanılan EDEP; okullarımızın öncelikli görevi kültür aktarımında öğretim programlarında açık olarak belirtilen veya belirtilmeyen değerleri öğretmek, öğrencileri belirlenen değerler doğrultusunda hayata hazırlamak, çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. Böylesi bir yaklaşım, çocuk ve gençlerin karakterini ve benlik algısını olumlu yönde etkilemektedir. Bu yüzden bireyin belirli değerlerin farkına varması, yeni değerler üretmesi, benimsemesi ve zçselleştirerek davranışları ile sergilemesi eğitim sisteminin öncelikli sorumluluk alanlarındandır. Müdürlüğümüz tarafından yürütülen EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Programı) her yıl farklı çalışmalarla sürekliliğini devam ettirmektedir.

 

Okul Öncesi EDEP Komisyon üyesi olarak görevlendirilen arkadaşlarımız her ay belirli periyotlarla toplanarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında okul öncesi kurumlarında değerler eğitimi ile yapılacak çalışmaları planladılar. İl geneli gerçekleştirilecek toplantı ile resmi ve özel tüm okul öncesi kurum müdürlerimize Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP)’nın yenilenen çalışmaları akatarılacak” diye konuştu. Abdullah GÖNÜLTAŞ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web