Denizli 27°C
24 Ekim 2019 - Perşembe

ÖĞRENME ŞENLİĞİ BAŞLADI

2019-06-20 06:22:40 |
Gökhan Karaıslı
 ÖĞRENME ŞENLİĞİ BAŞLADI

ÖĞRENME ŞENLİĞİ BAŞLADI

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde düzenlenen Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı’nın açılışı Vali Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Güney Ege Kalkınma Ajansı ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 'Geleceğim Mesleğim' temasıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı’na;  Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci,  Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hüseyin Başgün, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, Protokol Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, eğitimciler, Meslek ve Teknik Liselerinin öğrencileri ile veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Vali Hasan Karahan; Fuarın kentteki mesleki eğitimin kapasitesini, potansiyelini bütün vatandaşlara gösterip mesleki eğitime olan ilgiyi ve katılımı sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi. Denizli’de mesleki eğitim ile ilgili ciddi bir potansiyelin olduğunu aktaran Vali Hasan Karahan, “Mesleki eğitime ihtiyacımız da var. Denizli hem sanayi hem turizm hem de ciddi bir tarım ve hayvancılık şehri olarak bu hizmetlerin yürütülmesinde önemli rol oynuyor. Kalifiye elemana, ara elemana çok sayıda ihtiyacımız var onun için de önem veriyoruz. Bütün mesleki eğitim kurumlarımız, okullarımız, liselerimizde sanayici ile iş birliği anlamında ciddi faaliyetleri var” diye konuştu. Güçlü bir Türkiye’nin güçlü bir sanayi, güçlü bir teknoloji ve güçlü bir eğitim ile olacağını dile getiren Vali Hasan Karahan, “Bunları yapacak kişiler de işlerini bilen seven ve bu konuda motive olmuş insanlar olacak. Mesleki eğitim almış ve hayatın her aşamasında çok başarılı olmuş pek çok örnek var. Bunların tabi çeşitli vesileler ile okullarımızda birebir kariyer günlerinde ya da eğitimin başka aşamalarında tanıtılmasında büyük fayda var” şeklinde konuştu.

 

Denizli Valiliği koordinasyonunda, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ve GEKA ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı” mesleki eğitimin önemini vurgulamak, bu alanda eğitimi teşvik etmek, meslek okullarına yönelik olumsuz algıyı gidermek ve böylece veliler ile öğrencilere meslek lisesi kariyer imkânlarını tanıtımını amaçlamaktadır.

 

İki gün devam edecek olan etkinlik boyunca meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenleri mesleki eğitimi teşvik etmek amacıyla okullarının tanıtımını yapacaklar ve yıl boyunca gerçekleştirdikleri örnek projeleri de sergileyecekler.

 

GEKA’nın katkı sağladığı etkinlik 20 Haziran 2019 tarihinde son bulacak olup ileriki tarihlerde Aydın ve Muğla illerinde de geniş kapsamlı faaliyetler devam edecek.

 

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web