Denizli 22°C
21 Kasım 2019 - Perşembe

'Mutlu aile, mutlu toplum'

2014-12-25 16:14:15 |
Haber Merkezi
'Mutlu aile, mutlu toplum'

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Sevindik Mahallesi'ndeki Ferit Ali Küçüka Nikah Salonu'nda "Mutlu aile" semineri düzenledi. Aile yapısını güçlendirip..

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Sevindik Mahallesi'ndeki Ferit Ali Küçüka Nikah Salonu'nda "Mutlu aile" semineri düzenledi. Aile yapısını güçlendirip huzurlu bir toplum oluşturmaya katkı sağlamak amacıyla düzenlenen seminere, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Meclisi üyeleri ve yönetimi ile çok sayıda kadın katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Bilsen Özen, semineri aile yapısını güçlendirip huzurlu bir toplum yaratmak amacıyla başlattıklarını ve tüm mahallelerde düzenleyeceklerini söyledi. Özen, "Sağlıklı bir toplumun huzurlu ve mutlu bireylerden oluşması gerekmektedir. Aile yapısı güçlü olan bir toplum geleceğe de umutla bakar" dedi. Psikolog Cengiz Türkmen ise, kadınların yoğun ilgi gösterdiği seminerde, "İletişim Nedir, Aile İletişimi Nedir, Evlilik Nedir, Eşlerin rolleri Nelerdir?" konu başlıklarında bilgi verdi.

 

"Hedefimiz olmalı"

Psikolog  Türkmen, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Mutlu bir aile olmanın yolu bireysel mutluluktan geçer. Öncelikle ne istiyoruz? Ne istediğimize dair bir hedefimiz olmalı. Sonrasında bunun için çaba harcamalı, emek vermeliyiz. Bu hedefe doğru yol alırken de değişmeliyiz. Örneğin; bu eğitim ile birlikte evlerinize değişmiş olarak dönmelisiniz. Aksi takdirde hedefiniz için bir yol kat etmeniz zor olacaktır. Eğitim ile olan değişimden korkmayın." 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web