Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

MÜCADELEYLE GEÇEN 26 YIL

2018-06-19 10:48:03 |
Gökhan Karaıslı
MÜCADELEYLE GEÇEN 26 YIL

Türk Büro Sen (TBS) Denizli Şube Başkanı Hüseyin Utangaç, sendikalarının kuruluşunun 26. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, TBS’nin gönülleri Vatan, Bayrak, Devlet ve Millet için çarpanlarla hep birlikte olduğunu söyledi.

TBS’nin 26 yıl boyunca emek kutsaldır anlayışıyla yürüdüğünü belirten Utangaç, “Devletimizin, milletimizin vazgeçilmez değerlerini ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, daima daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefleyen Sendikamızın 26. Kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz. Merkezine insan, millet sevgisini, vatan sevdasını ve hizmet aşkını alarak 26 yıl önce “İnsan mukaddes, emek kutsaldır” anlayışıyla çıktığımız bu yolda; Hak, hukuk ve adaleti sadece kendimiz için yani sadece mensuplarımız için savunmadık. Herkes için, ülkemizde yaşayan her fert için hak, hukuk ve en önemlisi adalet yani adil paylaşım istedik. “İnsan mukaddes, emek kutsaldır” anlayışımızın gereğini hep yerine getirmek ve yerli yerine oturtmak için çaba sarf ettik. Konfederasyonumuza bağlı sendikalarla birlikte memur sendikacılığının gerçek manada yapıldığı tek adres olduk. Tüzüğümüzde yer alan ilkeler doğrultusunda; “Bizim ilkemiz önce ülkemiz” diyerek; üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan bir sendikacılık anlayışını Türk sendikal hareketine kazandırdık” dedi.

26 yıl boyunca TBS’ye omuz verenlere teşekkür eden Utangaç, şunları söyledi: “Mücadelemizin temel esası, ILO standartları ve uluslararası sözleşmeler referans alınmak suretiyle grevli, gerçek anlamda toplu sözleşmeli, evrensel sendikal haklarla donanmış, refah ücretine kavuşmuş, geleceğe umutla ve güvenle bakan bir kamu çalışanı; birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde yaşayan, huzurlu bir topluma kavuşmaktır. 40 bine yakın büyük bir kitlenin aile sıcaklığı içinde bütünleştiği bu yuvada, ortak amaç ve sevginin ortaya çıkardığı sinerji ile hedefimizden şaşmadan, kurulduğumuzda belirlediğimiz ilkelerden sapmadan, memurlarımızın hak ve menfaatlerinin korunup, geliştirilmesi için çalışmaya devam ettik. Bu yolda harcadığımız her emek, sendikal mücadele tarihine altın harflerle yazılacaktır. Devleti temsil eden memurların haklarının ellerinden alınması, iş güvencelerinin yok edilmesi, maaşlarının enÛasyon karşısında erimesiyle karşı karşıyayız. Kamu görevlilerinin haklarının gasp edilmeye çalışıldığı bir dönemde üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının haklarını sonuna kadar savunacağız. Bu konularda kimse bizden taviz beklemesin.26 yıllık onurlu mücadelemizde, Onlarca mücadele neferimizi Hak’ka uğurladık. Yüzlercesi emekli oldu. Daha fazlası nöbet değişikliği ile bayrağı yol arkadaşlarına teslim etti. Geçmişte ve halen Türk Büro Sen üyesi olan ve bize destek veren işyeri temsilcilerimizden şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, ilçe ve il temsilcilerimize, genel merkez yöneticilerimize ve bu davaya bir şekilde emeği geçmiş herkese tek tek teşekkür ediyoruz. Ne mutlu bize ki, Gönülleri Vatan, Bayrak, Devlet ve Millet için çarpanlarla hep birlikte olduk. Ne mutlu bize ki, sevdamızdan hiç vazgeçmedik. Ne mutlu bize ki, adam gibi sendikacılık yapılan bir Konfederasyonda üye olduk, nefer olduk…Ne mutlu bize ki, Türk Büro-Sen mensubuyuz…Nice 26 yıllara” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web