Denizli 23°C
23 Ekim 2018 - Salı

Mimarlarda kazanan Ömer Çelikkol

2013-08-26 09:34:06 |
Haber Merkezi
 Mimarlarda kazanan Ömer Çelikkol

Mimarlar Odası Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Zeytinci, “Mimarlar Odası Denizli Şubesi hizmet binası olarak, 1996 yılından günümüze kadar kullandığımız mevcut yapı,..

  Mimarlar Odası Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Zeytinci, “Mimarlar Odası Denizli Şubesi hizmet binası olarak, 1996 yılından günümüze kadar kullandığımız mevcut yapı, Şubemiz üye sayısının 330’a ulaştığı günümüzde fiziki mekan olarak yetersiz kalmaktadır.Mimarlar Odası Denizli Şubesi yönetim kurulu olarak yaptığımız girişimler ve çalışmalar sonucunda, şubemizin gündeminde yer alan, Denizli Şubesi olarak üyelerimizin, günümüz gereksinmelerine yanıt verecek, daha çağdaş bir Mimarlık merkezi  ve hizmet binası yapmak amacı ile; Denizli, Merkez, Sırakapılar mahallesi,258 ada, 287 parsel, ticari alan olarak planlı parsel satın alınarak,Mimari Proje yarışması düzenlenmiştir” diye konuştu.  

 

Mimarlar Odası Başkanı Cüneyt Zeytinci,  “TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi Hizmet Binası” konulu tasarım gerçekleştirilirken tarihi, kültürel ve yaşamsal dokumuzun temel öğesi olan mimari yaratıcılığı özendirmek, sağlıklı bir yarışma ortamı yaratmak,  kullanıcılara, topluma, insanlığa hizmet edecek,  mimari mirasımızın zenginleşmesine katkı sağlayacak ve evrensel düzeyde mimarlık eserleri ve kimlikli mekanlar kazandırmak ve güzel sanatları teşvik etmekti. Denizli Şube hizmet binası Mimari projesi, ’TMMOB Mimarlar odası yarışmalar yönetmeliği‘ kuralları içinde serbest, bölgesel ve tek kademeli olarak yarışmaya çıkarılmıştır. Mimari Proje Yarışmasına Denizli’den mimar üyelerimiz büyük ilgi göstermişlerdir. Yarışmaya 20 adet proje katılmıştır” dedi.

 

22 ağustos Perşembe günü yapılan değerlendirme sonucunda birinciliği Ömer Çelikkol , ikinciliği  Suat Bilgi, Ceyda Elif Çintan, Bircan  Bilgi alırken üçüncülüğü ise Mustafa Burhan Şenel, İbrahim Şenel aldı.

 

Yarışma ile ilgili Kolokyum ve sergi açılışı 26.Ağustos Pazartesi saat 17’de Makine Mühendisleri Odası Toplantı ve sergi salonunda yapılacağı açıklandı.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web