Denizli 39°C
27 Haziran 2019 - Perşembe

MİLLET İSTEDİ VEKİL YAPTI

2019-03-22 12:30:26 |
Gökhan Karaıslı
MİLLET İSTEDİ  VEKİL YAPTI

Bir süre önce faaliyete geçen Dokuzkavaklar Mahallesi’ndeki Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine harekete geçen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in Sağlık Bakanlığı nezdindeki girişimleri sonucu 18 Mart tarihinden itibaren, gece 24:00’a kadar hizmet vermeye başladı.

Milletvekili Şahin Tin, “Halkımızdan gelen ve yapılması mümkün olan her şeyi emir olarak kabul ederiz. Buradan hizmet alan vatandaşlarımızın talebi de sağlık gibi önemli bir konuda olunca, hemen gereğini yaptık. Artık bu bölgede yaşayan ve yakın ilçelerden gelen vatandaşlarımız, uzaktaki hastanelere gitmeden görevlendirilen doktora muayene olabilecek, enjeksiyon ve pansuman yaptırabilecek” dedi. Dokuzkavaklar’daki Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, geçtiğimiz yıl 11 Haziran’da hizmete girdi. Bölgedeki sağlık hizmeti açığını büyük ölçüde kapatan Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, saat 16:00’a kadar hizmet veriyordu.

 

Bölge halkı, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den, polikliniğin hizmet süresinin uzatılmasını talep etti. Harekete geçen Milletvekili Şahin Tin’in girişimleri sonucu Semt Polikliniği, 18 Mart Pazartesi gününden itibaren 16:00-24:00 saatleri arasında da hizmet vermeye başladı. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Semt Polikliniğimiz, yaklaşık 350 bin nüfusa sahip Pamukkale İlçesiyle birlikte; Bozkurt, Çardak, Honaz, Çivril, Çal, Bekilli gibi ilçelerimizden de kolaylıkla ulaşılabilecek anayol üzeri bir konumda yer alıyor. Konumu itibariyle bu ilçelerden gelen vatandaşlarımıza da hizmet veriyor. 9500 metrekare kapalı alanı olan semt polikliniğinde 14 branşta poliklinik hizmeti, radyolojik görüntüleme (Röntgen, USG, MR, Kemik dansitometrisi) ve laboratuvar hizmeti veriliyor. Ayrıca binada ayaktan fizik tedavi ünitesi ve 30 hasta kapasiteli diyaliz merkezi de bulunuyor” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web