Denizli 17°C
03 Aralık 2020 - Perşembe

MHP’NİN ACAR ÖNERİSİ HAYATA GEÇİYOR

2017-01-23 11:47:40 |
Haber Merkezi
MHP’NİN ACAR ÖNERİSİ HAYATA GEÇİYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grubu adına Kasım ayında önerge veren Yusuf Garip’in Akalan Mahallesine yapılacak üst geçide Şehit Er Doğan Acar’ın isminin verilmesi önerisi hayata geçiyor

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayında Babadağ ilçesinde gerçekleştirilen toplantısında  MHP grubu adına önerge veren Yusuf Garip, Akalan Mahallesine yapılacak üst geçide Şehit Er Doğan Acar’ın isminin verilmesini istemişti.

DOĞAN’IMIZIN İSMİ YAŞAYACAK

MHP’li diğer meclis üyelerinin de imza attığı önergede Garip, “Denizli Büyükşehir Belediyesince Akalan Mahallesine yapımına başlanan üst geçide Şehit Jandarma Er Doğan Acar’ın isminin verilmesini isteyen Garip, önergesinde “Ülkemizde başta PKK terör örgütü ve diğer terör örgütleri ile mücadelenin amansız bir şekilde sürdürüldüğü bu günlerde milli birlik, kardeşlik ve dayanışma içinde çalışmamızın yanında, vatanımız için canını veren şehitlerimize ve emanetlerine sahip çıkmak, isimlerini ve aziz hatıralarını yaşatmak milli ve vicdani bir sorumluluktur. Bu vesile ile Akalan mahallesinde yapılması planlanan Akalan üst geçidinin adının Şehir Jandarma Er Doğan Acar üst geçidi olarak değiştirilmesi konusunda Meclis kararı alınmak üzere önergemizin gündeme alınmasını MHP Meclis Grubu adına arz ederiz” dedi.

 

ZOLAN GÜNDEME ALMAMIŞTI

Konu hakkında meclis önergesi sonrası Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın konuyu gündeme almaması ise dikkat çekmişti

 

MHP’NİN ÖNERİSİ KABUL EDİLDİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kasım ayında MHP’li Yusuf Garip’in önergesini gündeme almamasına rağmen 3 ay sonra o önerge hayata geçti .

 

Akhan mahallesindeki yaya üst geçidi inşaatını inceleyen Osman Zolan incelemenin ardından geçidin yanındaki Şehit Er Doğan Acar’ın annesinin evini ziyaret etti.  Zolan, vatan için canını veren evladının ismini üst geçide vermek için izin istedi. Daha önce MHP’li Yusuf Garip’in izin aldığı konu ile ilgili Anne Acar’ın “Kapımı açtığım an onun ismini gördükçe mutlu olacağım” yanıtı duygulandırdı.

  
MHP İZNİ ALMIŞTI

Bu karardan gurur duyacağını ifade eden Şehit Annesi Fatma Acar, bölgede meydana gelen trafik kazalarını da hatırlatarak, "Üst geçit şarttı. Burada çok canlar verildi. Zaten o kazalar olduğu zaman ilk koşturan Doğan oluyordu. Çok canlar yandı. Doğan'ımın adını koyarsanız beni sevindirirsiniz. Kapımı açtığım an onun ismini gördükçe mutlu olacağım. Benim çocuğumu unutmadılar diye. Doğan’ın adını orada görmek bana gurur verir” diye konuştu. 
DAHA ÖNCE MECLİSE GELMİŞTİ

Babadağ Meclisi’nde gündeme gelen fakat kabul edilmeyen önergeyi tekrar Büyükşehir Meclisi’ne getireceklerini belirten Osman  Zolan, "Sizin de rızanız var. İnşallah bu isteğimizi Denizli Büyükşehir Belediye Meclisine getireceğiz ve hep birlikte bu kararı vereceğiz. Çalışmalarımız yakın zamanda bitecek. İnşallah kapıya her çıkışınızda Şehidimiz Doğan Acar’ın ismini göreceksiniz. Bizler de onu hiç unutmayacağız. Denizli'nin girişindeki ilk yaya üst geçidinde, şehidimizin ismi, o hilalin altında bir güzellik olacak. Allah'ım sizlerden razı olsun. Sizler evladınızı toprağa verdiniz, Doğanımız canını, kanını verdi. Bizlerin de en büyük görevi şehitlerimizin geride kalan emanetlerine sahip çıkıp isimlerini sonsuza dek yaşatmak olacak" dedi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web