Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

“MEYVELİ ORMAN AĞAÇLARI ARTACAK”

2019-03-12 11:50:36 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
“MEYVELİ ORMAN  AĞAÇLARI ARTACAK”

Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, meyveli orman ağaçlarını arttırma çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “Orman Köylüsünü Destekliyoruz” diye konuştu.

Denizli’nin 1 milyon 216 bin 606 hektarlık genel alanının 590 bin 990 hektar alanının ormanlık alan olduğunu, bunun da toplam alanın yüzde 48’inin ormanlardan oluştuğunu gösterdiğini dile getiren Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Türkiye’de bu oran yüzde 27, Avrupa’da yüzde 39, dünya genelinde ise yüzde 30 seviyesinde. Denizli hem ormanlık alan, hem de orman serveti açısından çok zengin bir il” dedi.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’ tarafından meyveli orman ağaçlarını arttırma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Korucu; “Orman Köylüsünü Destekliyoruz Orman Köylümüze ekonomik fayda sağlayıp bölgesel kalkınmaya destek olmak için orman içi boşluklarda bulunan Yabani Zeytin, Ahlat ve Yabani Kestane aşılamalarına devam ediyoruz.

 

2018 yılı içerisinde Denizli ve Uşak Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından 5.000 adet Yabani Zeytin, Ahlat ve Yabani Kestane aşısı yapılarak orman içi boşluklardaki meyveli ağaç sayısı arttırılmak suretiyle orman köylüsü desteklendi” dedi. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

“MEYVELİ ORMAN  AĞAÇLARI ARTACAK”

“MEYVELİ ORMAN AĞAÇLARI ARTACAK”

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web