Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

MERSİN AİLESİNE VEFA

2019-03-15 09:29:39 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
MERSİN AİLESİNE VEFA

Yüreği eğitim sevdası ile çarpan Mersin Ailesine Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce vefa gecesi düzenlendi.

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen geceye Merhum İrfan Mersin’in değerli eşleri Hacı Nadire Mersin Hanımefendi ve ailesi, Vali Hasan Karahan ve eşleri Şule Meral Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir,İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

 

Sarayköy Hacı İrfan Mersin Cumhuriyet Ortaokulu, Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Turgay Mersin Ortaokullarını eğitime kazandıran Mersin Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, okul öğretmenlerinden oluşan müzik grubu müzik dinletisi yaptı. Program ney dinletisi ile devam eden programda, Mersin Ailesinin yaptırdığı okullarda eğitimlerine devam eden öğrenciler Mersin Ailesine hitaben yazdıkları şiirlerini davete katılan misafirlere okudular.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Valimiz göreve geldiği günden bu güne hayırseverlerimizle önemli yollar kat ettik. Sizin eğitim alanındaki önderliğinizde başarıdan başarıya koşturuyoruz. Merhum İrfan Mersin amcamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Hacı Nadire Mersin teyzemize de Allah’tan uzun ömürler versin. Denizlimizin medarı iftiharı Mersin Ailemizden Turgay ve Oktay Mersin Beyefendiler ile her bir araya geldiğimizde eğitime büyük katkıları oldu. İl Merkezi ve Sarayköy’de başarının artırılmasında büyük rol oynadılar. Eğitim en önemli önceliğimizdir. Sayın Valimizin huzurunda başta Mersin Ailesi olmak üzere tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Denizli eğitimcileri olarak kocaman bir aileyiz” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı konuşmasında “En gerçek yatırım geleceğimiz olan çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır. Hayırseverlerimiz eğitime kazandırdıkları okullar ile ölümsüz yatırımlar yapmaktadırlar. Allah hayırlarını kabul etsin. Anadolu’da bir söz vardır “Oğlan Babadan öğrenir yaren gezmeyi, kız anadan öğrenir sofra düzmeyi.” Hayırseverlerimizin anneleri Hacı Nadire Mersin teyzemiz bugün aramızda kendisine Allah’tan uzun ömürler diliyoruz. Hacı İrfan Mersin Amcamıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Anadoluda söylenen söz gibi Mersin Ailesinin evlatları da anne- babalarından gördükleri hayırseverliklerini devam ettiriyorlar. İnşallah torunları da bu geleneği sürdürürler.

 

Vali Hasan Karahan konuşmasının ardından başta Hacı Nadire Mersin Hanımefendi olmak üzere Mersin ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web