Denizli 15°C
18 Şubat 2019 - Pazartesi

MERKEZEFENDİ’DE HEDEF ŞAMPİYONLUK

2018-08-07 13:50:24 |
Gökhan Karaıslı
MERKEZEFENDİ’DE HEDEF ŞAMPİYONLUK

Önümüzdeki sezon TB2L’de mücadele edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Denizli kamuoyuna tanıtıldı. Yeni sezon Şahin Ateşdağlı yönetiminde güçlü bir kadro kurmak isteyen yeşil mavililer, TB2L’de şampiyonluğu hedefliyor. Kulübün ilk 5 transferini açıklayan Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli’yi basketbol altyapı merkezi haline getireceklerini söyledi.

Önümüzdeki sezon TB2L’de mücadele edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Denizli kamuoyuna tanıtıldı. Yeni sezon Şahin Ateşdağlı yönetiminde güçlü bir kadro kurmak isteyen yeşil mavililer, TB2L’de şampiyonluğu hedefliyor. Kulübün ilk 5 transferini açıklayan Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli’yi basketbol altyapı merkezi haline getireceklerini söyledi.

Geçen sezon Yüksekçıta Koleji’ne adını vererek Türkiye Basketbol 2. Lig’inde mücadele eden Merkezefendi Belediyesi, kolejin ligden çekilmesiyle yoluna tek başına devam ediyor. Belediyenin orta ve uzun vadede başarı beklediği 3 spor dalından birisi olan basketbolda, Türkiye Basketbol Federasyonun yapılan 2. Lig’e katılım başvurusu onaylanan yeşil mavililer, Başkan Muhammet Subaşıoğlu’nun da katıldığı toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı. Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen toplantıya Subaşıoğlu’nun yanı sıra Kulübün Genel Menajeri Çağlar Turan ve takımın Başantrenörü Şahin Ateşdağlı ile sporcular hazır bulundu.

DENİZLİ BASKETBOL ALTYAPI MERKEZİ OLACAK

Toplantıda Merkezefendi Belediyesinin basketbol branşı ile ilgili hedeflerini açıklayan Subaşıoğlu, “Öncelikle sürdürebilirliği olan borcu olmayan bir yapı oluşturmak istiyoruz. Kadromuza ses getirecek transferler yerine kendisini gösterebilecek oyuncular kazandırmak istiyoruz. Belediye olarak zaten hedef belirlenen 3 spor dalından birisi basketbol. Bu branşta yüksek başarı bekliyoruz. İlçemizin her okulunda basketbol potaları oluşturuyoruz. 400’ü aşkın bir kurulum gerçekleştirdik. Bunun yanında 3 milyon liraya mal olan Şelçukbey Spor Eğitim Merkezimiz hizmete açıldı. Şuanda bin 600 altyapı sporcumuz bulunuyor. Hedeflerimizden birisi de Denizli’yi basketbol altyapı merkezi yapmak. Bunun için federasyonun İstanbul’da kurmayı planladığı merkezin minimalize edilmişini Merkezefendi sınırları içerisinde kurmayı hedefliyoruz.

MAÇLAR ÜCRETSİZ OLAN YENİDEN PAÜ’DE

Denizli’nin basketbol potansiyelini biliyoruz. Denizli Basket ile bunu yıllar önce gördük. Şimdi Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ile aynı duyguyu yeniden yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Maçlarımız geçen sezon Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda idi. Bu sezon ise yeniden Pamukkale Üniversitesi Spor Salonuna taşınacağız. Özellikle kadın taraftarları maça çekmeyi hedefliyoruz. Bu sezon tüm maçlarımız ücretsiz olacak” dedi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Denizli Basket’in ilk dönemi olan Gamateks Pamukkale Üniversitesi Basketbol Takımında 2012-2013 sezonunda takımın başında yer alan Şahin Ateşdağlı, 5 sezon sonra yeniden Denizli’ye döndü. Geçen sezon Merkezefendi Belediyesi YüksekçıtaBasketbol’un de mücadele ettiği 2. Lig’den 1. Lig’e çıkmayı başaran Artvin Belediye’yi çalıştıran Ateşdağlı, Denizli’nin basketbol konusunda temeli olan bir şehir olduğunu ifade etti. Ateşdağlı, “Güzel günler geçirdik ancak kötü dönemlerimiz de oldu. Şimdi bambaşka bir yapılanma içerisindeyiz. Denizli’nin basketbol konusunda atlyapısı olduğunu biliyoruz. Bunu ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu sezon ligdeki hedef şampiyon olmak. Bunun için transferlerimiz devam ediyor. Devamlılığı olan bir takım kurmak istiyoruz. Bir taraftan da altyapımız geliştirerek bir ekol oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

5 YENİ TRANSFER

Toplantının sonunda Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in yeni transferleri basın mensuplarına tanıtıldı. Ateşdağlı’nın yardımcılığını Evren Yenice’nin getirildiği yeşil mavililerde, geçen sezon YüksekçıtaBasketbol’da forma giyen Kerem Barım ile Oğuzhan Derici ile geçen sezon 1. Lig’de İstanbulspor ve Bursaspor formaları giyen Gökhan Yazıcıoğlu, Karesispor’dan Aziz Can Özdemir ve Artvin Belediye’de Ateşdağlı’nın öğrencileri arasında yer alan Kemal Can Aktuna transfer edilen ilk isimler oldu. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web