Denizli 22°C
17 Kasım 2019 - Pazar

MERKEZEFENDİ ’DE 23 NİSAN COŞKUSU

2019-04-22 13:22:00 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
MERKEZEFENDİ ’DE  23 NİSAN COŞKUSU

Merkezefendi Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlediği ‘Çocuk Şenliği’nde binlerce vatandaş ve çocuk bir araya geldi. Renkli görüntülere sahne olan şenlikte çocuklar doyasıya bayramı kutladı. Gerçekleştirilen şenlikte aileleri, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da yalnız bırakmadı.

Şenliğin açılışında coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Doğan, “Maalesef ülkemizde çocuk haklarında sınıfta kalıyoruz. Ülkemizde özellikle beslenmede sağlıkta çocuklarımız arasında büyük bir eşitsizlik var. Bizler sizlerle aslında bunları defalarca konuştuk. Buradan söz veriyorum. Merkezefendimizde bu yeni dönemde açacağımız kreşlerle, etütlerle, bilim parklarıyla Merkezefendimizde hangi mahallede oturursa otursun her çocuğumuz eşit hakka sahip olacak. Buradan söz veriyorum. Bizler 17 yıldır olmayan sosyal adaletsizliği Merkezefendi ’den tesis edeceğiz, söz veriyorum” şeklinde konuştu.

“ÇOCUK DEMEK MASUMİYET DEMEK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Atatürk devrim ve inkılaplarının yolundan gidilirse gelişmiş ülkelerin düzeyine çıkılacağını belirtti. Başkan Doğan, “Çocuk demek masumiyet demek. Çocuk demek coşku demek. Çocuk demek sevinç demek. İşte siz velilere, biz yöneticilere düşen de çocukların bu masumiyetini bozmadan büyümelerine vesile olmak. Bakınız gelişmiş ülkelere, bakınız çocuklar için ayrılmış bütçelere sağlıkta, eğitimde, gıda da ayrılan bütçelere. Bizler Atatürk devrim ve inkılaplarının yolundan gidersek, Atatürk ruhunu şiar edersek emin olun ki gelişmiş ülkeler düzeyine çocuklarımız anlamında en kısa zamanda yetişebileceğiz” dedi.

Başkan Doğan konuşmasının son kısmında, “Bugün burada 23 Nisan coşkusunu yakalamak için bir aradayız. Milli bayramlarımızı, dini bayramlarımızı unutmak isteyenlere cevap vermek için buradayız. Bu yeni dönemde Merkezefendimizde eğitimin yanında olacağız, bilimin yanında olacağız ve Merkezefendimizde nice Atatürkçü çocuklar yetiştireceğiz. Ben 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınızı bir kez daha kutluyorum. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi şükranla ve minnetle bir kez daha anıyorum” ifadelerine yer verdi. Açılış konuşmalarının ardından Denizli’de turnuvalara katılarak başarı sağlayan futbol, satranç ve tenis takımlarına ödülleri Başkan Doğan ve Vekil Arslan tarafından takdim edildi.

BAŞKAN DOĞAN HALAT ÇEKTİ

Şişme oyun gruplarının kurulduğu, sınırsız pamuk şeker, patlamış mısır ve limonatanın dağıtıldığı, kukla tiyatrolarının yapıldığı, interaktif yarışmaların düzenlendiği şenlikte Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da çocuklarla beraber doyasıya eğlendi. Başkan Doğan, çocuklarla topaç çevirdi, halat çekti. HABER MERKEZİ

 

MERKEZEFENDİ ’DE  23 NİSAN COŞKUSU

MERKEZEFENDİ ’DE 23 NİSAN COŞKUSU


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web