Denizli 14°C
06 Aralık 2019 - Cuma

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLALIM

2019-01-11 09:14:35 |
Gökhan Karaıslı
LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLALIM

Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli Şubesi öncülüğünde ve Kızılay desteğiyle gerçekleşecek olan etkinlikte çocukluk çağındaki kanser vakalarında birinci sırada yer alan lösemiye ve yetişkinlerdeki kan ile ilgili hastalıklara karşı umut olmak için kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek.

Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli Şubesi öncülüğünde ve Kızılay desteğiyle gerçekleşecek olan etkinlikte çocukluk çağındaki kanser vakalarında birinci sırada yer alan lösemiye ve yetişkinlerdeki kan ile ilgili hastalıklara karşı umut olmak için kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek. 15 Ocak 2019 Salı günü Saat 11.00 -19:00 saatleri arasında yapılacak etkinliğe, 18-50 yaş arası kronik hastalığı olmayan vatandaşlar etkinliğe davet edildi.

 

Dünyada nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Losemi (JMML) hastalığı tanısı konulan ve ilik nakli olmayı bekleyen hastalar için zaman gitgide daralıyor. Yurdun dört bir yanında başlatılan kök hücre bağışları bu ay Denizli’de devam edecek.  Herkesin kan bağışı yapması gerektiğine dikkat çeken Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Barış semiz, "Tüm Denizli halkını bu önemli faaliyete destek vermeye davet ediyoruz. Denizli ve ülkenin tüm duyarlı vatandaşlarını ülkenin evlatlarına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bizim kanımız bir küçük çocuğun kurtulmasına sebep olabilir. Belki de bu bizim çocuklarımızın başına gelebilir. Bugünkü adım küçük ama umuyorum ki dev bir adım olur ve birçok çocuğun canı kurtulur, geleceğe umutlu olarak bakar" dedi. HABER MERKEZİ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web