Denizli 19°C
15 Kasım 2019 - Cuma

LİSELİLERDEN TARİH VE KÜLTÜR DEFİLESİ

2019-05-16 09:33:21 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
LİSELİLERDEN TARİH VE KÜLTÜR DEFİLESİ

Hanife ve Ahmet Paralı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Tarih ve Kültür” temalı moda defilesi 15 Mayıs Milli Mücadele günü nedeniyle Forum çamlık AVM’de yapıldı.

Kızılcabölük Hanife ve Ahmet Paralı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Tarih ve Kültür” temalı moda defilesi 15 Mayıs Milli Mücadele gününde gerçekleştirildi. Defileye; Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Okul Müdürü Ali Ozgan, öğretmen öğrenci, veliler ile diğer davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

Vatandaşların ilgi ile izledikleri ve 30 öğrencinin görev aldığı, 45 kıyafetin sergilendiği defilede tamamen Kızılcabölük’te üretilen kumaşlardan oluşan öğrencilerin yaptığı kıyafetler öğrenciler tarafından başarı ile sergilendi. Moda Tasarım Bölümü Öğretmeni Ayşe Koşan bu etkinliğe yaklaşık bir yıldan bu yana hazırlandıklarını belirterek “Bu gün malum 15 Mayıs Milli Mücadelenin ateşinin yakıldığı gün. Hem de 19 Mayıs haftasına ithafen bu etkinliği yaptık. Hem de öğrencilerimizin marifetlerini sergilemek istedik. Öğrencilerimizin emeğine sağlık. Güzel bir faaliyet oldu sanırım” dedi.

 

Okul Müdürü Ali Ozgan’da defile ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Öğrencilerimiz bu defileye uzun süredir hazırlanıyorlar. Özellikle böyle anlamlı bir gün ve haftada bu faaliyeti yaptık. Ayrı bir anlam katmasını istedik. Çünkü milli kültürü ve tarihi çok büyük ve geniş bir milletiz. Biz buna farklı bir mana kazandırmak istedik” dedi.

 

Defilede görev alan öğrenciler böyle anlamlı ve güzel bir etkinlikte görev aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler. Abdullah GÖNÜLTAŞ

 

LİSELİLERDEN TARİH VE KÜLTÜR DEFİLESİ

LİSELİLERDEN TARİH VE KÜLTÜR DEFİLESİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web