Denizli 36°C
22 Temmuz 2018 - Pazar

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

2017-08-12 08:28:19 |
Haber Merkezi
KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

Çameli İlçe Müftülüğü'ne bağlı olarak yaz Kur'an kurslarında eğitim alan öğrenciler kahvaltıda bir araya geldi.

Yaz Kur'an kurslarına katılan öğrencilere yönelik düzenlenen sosyal aktiviteler, din eğitimlerini daha çok sevdiriliyor. Sevgi eksenli verilen eğitimlerde tüm imkânlar seferber edilerek öğrencilerin boş vakitleri de en iyi şekilde değerlendiriliyor. Çameli İlçe Müftülüğünce Tüm Mahallelerde başlatılan yaz Kur'an kursunda eğitim alan öğrenciler, bir yandan Kur'an-ı Kerim'i tecvidli öğreniyorlar ve bir yandan da eğleniyorlar. Kur'an kursuna gelen öğrenciler aynı zamanda düzenlenen sosyal faaliyetlerle de güzel vakit geçiriyorlar. Bu çerçevede öğrenciler, Çameli İlçe Müftülüğü tarafından verilen kahvaltıda bir araya gelmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadılar.

SİZLER İÇİN EN GÜZEL TATİL

Kahvaltıda çocuklara hitaben bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Bayram Danacı , "Müslüman ailelerin çocukları olarak sizler Kuran'ı ve İslam'ı öğrenmek için Kuran Kurslarında bir araya geldiniz. Bu kursların sizlere, ailenize ve tüm Müslüman alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bu kurslar sizler için güzel bir imkandır. Güzel bir tatildir. Tatil yalnızca bir yerlere gitmek demek değildir. Kardeşlerinizle bir arada bulunmanız sizler için en güzel tatildir" dedi.

SAĞLAM NESİLLER YETİŞMELİ

Türkiye'nin en büyük ihtiyacının 'sağlam nesiller' olduğunu söyleyen Çameli İlçe Müftüsü Bayram Danacı "Ülkemizde dini bütün, imanı ve ahlakı kuvvetli nesiller yetişmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tür kurslar sayesinde de çocuklarımızın çok daha iyi bir şekilde yetişeceğine inanıyorum" dedi. Bizleri yalnız bırakmayan teşrif eden Çameli Kaymakamımız Onur Özaydın ve Çameli Belediye Başkanımız Cengiz Arslan'a teşekkür ederiz” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web