Denizli 13°C
17 Şubat 2020 - Pazartesi

KOYUNLAR EREN İÇİN YARIŞACAK

2017-08-21 08:10:27 |
Haber Merkezi
KOYUNLAR EREN İÇİN YARIŞACAK

Çal’da düzenlenen 8 asırlık gelenek olan Sudan Koyun Geçirme etkinliği bu sene Trabzon’da şehir olan 15 yaşındaki Eren Bülbül anısına yapılacak. Koyunlar önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan etkinlik öncesi geleneksel olarak Gazi Bulvarı yürüyüşünü gerçekleştirmeyi unutmadı.

Çal'ın Aşağıseyit Mahallesi'nde bu yıl 844.sü düzenlenecek olan Sudan Koyun Geçirme Yarışları öncesi koyunlar her zaman gerçekleştirdiği Gazi Bulvarı yürüyüşünü gerçekleştirdi. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın da katıldığı yürüyüşte yarışlara katılacak olan koyunlar Denizlilileri yarışlara davet etti. Bayramyeri Meydanından başlayan, Gazi Bulvarını takip ederek Delikliçınar Meydanında sona eren yürüyüş, Horoz Heykelinin önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Denizlilileri yarışlara davet eden Başkan Akcan, “26 Ağustos'ta, kuzu, koyun, koyun kırkma ve en güzel çoban köpeği yarışmaları yapılacak. Ertesi gün de yaklaşık 40 çobanımız geleneksel etkinliğimiz olan sudan koyun geçirme etkinliğini gerçekleştirecek. Bu yılın bizim için ayrı bir önemi var. Koyunlarımız Eren için atlayacak. İyi ki varsın Eren diyerek atlayacak. Yarışmalarda dereceye girenlere de ödüllerimiz olacak" dedi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web