Denizli 28°C
17 Temmuz 2019 - Çarşamba

KONUTA DTO DESTEĞİ

2019-02-13 11:37:14 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
KONUTA DTO DESTEĞİ

Konut piyasasında yaşanan daralmayı bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla 4 banka ve Denizli Ticaret Odası konut sektörü temsilcileriyle protokol imzalayan Denizli Ticaret Odası, 0.98'den başlayan faiz oranıyla konut satışının gerçekleşmesini sağlayacak.

Protokole  ilişkin bilgi veren Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, bu protokol sayesinde inşaat sektörünün nefes alacağını kaydetti. Erdoğan açıklamasında,  “Denizli Ticaret Odamız  17 bin üyeyi aşan en büyük sivil toplum örgütüdür. Sektörlerimizin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Bugün inşaat sektörümüzde gördüğümüz daralma nedeniyle çalışma yaptık. Sektörün iş hacmini genişletmek için bir çalışma yaptık. Şu anda hali hazırda satışa hazır 3 bin konut var. 3’nolu meslek komitemizle 3-4 aydır çalışma yapıyoruz. Düşük kredi imkânın sunulmasını amaçladık ve bu sorunu da aştık. Bankalarla işbirliğine gittik. Kefilliğimiz ya da taahhüt’ümüz söz konusu değildir. 0.98 den başlayan faizle kredi imkanı bu çalışmayla sunulmuş olacak. Kampanyanın tanıtımı için şehrin birçok yerine bilgilendirme afişleri astık. Bu çalışmayı 4 bankayla gerçekleştirdik. Stokta bekleyen konutların en az yüzde 10'unu satmak amacındayız. Bu proje sayesinde piyasalara 120-130 milyon lira katkı konacak" dedi.

 

Kampanya konusunda Denizli Ticaret Odasının herhangi bir kefilliği olmadığını söyleyen Başkan Erdoğan, kampanyayı özetleyerek, “Hali hazırdaki büyük inşaat firmalarının kendi bünyelerinde finanse ederek çeşitli kampanyalar adı altında piyasaya sunduğu satış ve pazarlama yönteminin, Denizli Ticaret Odası eli ile daha alt ölçekte iş yapan firmalara da ulaştırılmasıdır. Bu sayede, sektör aşağıdan yukarıya yeniden dinamizm kazanacaktır. Kampanyamız, elinde 5 adet satılık konut bulunan müteahhit ile 500 adet satılık konutu bulunan müteahhidin aynı kefede yer alabileceği bir çalışmadı” diye konuştu.

 

DTO’NUN BANKALARA

MÜDAHALESİ OLAMAYACAK

 

“Konut alacak vatandaşlar dilediği müteahhit firmaya başvurarak kampanyamıza destek veren ilgili banka ve finans kuruluşları iş birliği ile 0.98’den başlayan oranlar ile kredi kullanımı şansı elde edebilecek! Ancak, satış ile ilgili şartlar alıcı ve satıcı arasında ki anlaşmayla belirlenecek. Bu noktada Odamız ile kampanyamıza katkı sağlayan ilgili bankaların müdahalesi söz konu olmayacaktır.”

Denizli Ticaret Odası yönetim kurulu üyesi İbrahim Şenel ise, bu kampanyaya katılacak olan müteahhitlerin listesinin odanın internet sitesinden duyurulacağını belirtti. Yasemin ORHAN


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web