Denizli 35°C
21 Ağustos 2019 - Çarşamba

KOMİK MAAŞ  

2018-12-06 13:38:31 |
Gökhan Karaıslı
KOMİK MAAŞ   

Eğitim-İş Denizli şube başkanı Namık Kemal Aydoğan,“Hakkımızı peşkeş çektirmeyeceğiz”

Eğitim-İş Denizli şube başkanı Namık Kemal Aydoğan, eğitimciler için yapılan maaş sözleşmelerinin son derece gülünç rakamlar olduğunu dile getirdi ve “Hakkımızı gasp ettirmeyeceğiz” dedi.

Aydoğan konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Milli Eğitim Müdürlüğünün Denizli İl merkezinde çalışan eğitim emekçilerinin maaş işlemleri için TC Ziraat Bankası ile yapmış olduğu sözleşme dolmak üzere. Öğretmen, idareci, yardımcı personel ve memurlardan oluşan yaklaşık 10 bin eğitim emekçisinin yeni sözleşmeleri için bankalarla çalışma yapıldığını öğrendik.

Bu süreçte, EĞİTİM-İŞ olarak bu görüşmelere taraf olmak istiyoruz. Önceki yıllarda düşük tutarlarla yapılan anlaşmalar nedeniyle bankalar kollanırken, eğitim emekçileri zarara uğratılmıştır. Bu durum faklı kaygıları da gündeme getirmiştir. Anlaşma yapılan banka sözleşmeye sadık kalmamış, farklı komisyon ve sigorta kesintileri ile mağduriyetler oluşturmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü imza koyup tarafı olduğu sözleşmeye sahip çıkmamıştır.

Diğer illerle ve kamu kurumlarıyla karşılaştırdığımızda, Denizli İl merkezinde yapılan maaş sözleşmesinin çok komik rakamlar içerdiği gözlerden kaçmamıştır.

Bu konuda bütün sendika temsilcilerinden oluşan bir komisyon ile bankalardan teklifler alınmalı ve değerlendirme şeffaf olmalıdır.

Üyelerimizin ve eğitimcilerimizin haklarını koruma adına konuyu takip etmeye devam edeceğiz.”

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web