Denizli 24°C
30 Mayıs 2020 - Cumartesi

Kirliliğe karşı denetim!

2019-10-11 12:10:55 |
Haber Merkezi
Kirliliğe karşı denetim!

Kirliliğe karşı denetim!

Kış aylarında hava kirliliğin en üst seviyede olduğu iller arasında yer alan Denizli’de kömür denetimleri sıklaştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan denetimde hava kirliliğine neden olan kömürlere geçit verilmiyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı hava kirliliği denetim ekipleri, kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin önüne geçmek için kömür satış noktalarında denetimlere başladı. Ekipler bu kapsamda kömür satışı yapılan noktalarda rastgele seçilen torba kömürlerden numune alarak, tahlil için laboratuara gönderiyor. Burada bir dizi işlemden geçen kömürün içinde bulunan maddelerin yeterli düzeyde olup olmadığı tespit ediliyor. İşletmelerin yeterlilik belgelerine de bakılan denetimlerde kömürlerin ısıl değerlerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

DOĞALGAZ VARSA SOBA YOK

Denizli’de 2016’da alınan doğalgaz bulunan mahallelerde ısınma amaçlı kömür kaloriferi kullanımın yasaklandığını  denetimlerde bir kez daha vurgulandı. Vatandaşların yasak olan atık maddeleri yakmamaları gerektiğine dikkat çekilirken, sabah 06:00-09:00 ve akşam 16:00-19:00 saatleri arasında kömür kullanmamaları gerektiği belirtildi.HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web